11
Fotogalerie

Rollei představil nový karbonový stativ

Historie značky Rollei je poměrně dlouhá v posledním desetiletí také plná změn a zvratů, nemluvě o tom, že se výrobky s touto značkou objevovaly na různých trzích a v různé kvalitě provedení. V posledních dvou letech se naštěstí změny zastavili a Rollei se zaměřuje na výrobu outdoorových kamer, jednoduchých digitálů a dalšího příslušenství.

Rollei Rock Solid Gamma Carbon (5).jpg

A právě novým výrobkem z řady příslušenství k fotoaparátům je také nový stativ Rollei Rock Solid Gamma Carbon, který by měl vynikat nízkou váhou a zároveň vysokou nosností při zachování odolnosti a tuhosti provedení.

Rollei Rock Solid Gamma Carbon (1).jpgRollei Rock Solid Gamma Carbon (2).jpgRollei Rock Solid Gamma Carbon (3).jpg

Materiál pro nohy stativu je vytvořen z osmi vrstev křížově ložených karbonových vláken, která by bez problémů měla snést zatížení až 16 kg fotografické techniky. Specialitou stativu je utěsnění jednotlivých segmentů noh, které zabraňuje vnikání písku a dokonce prý neprojdou ani krystalky soli v mořské vodě.

Rollei Rock Solid Gamma Carbon (10).jpg
Rollei Rock Solid Gamma Carbon (20).jpgRollei Rock Solid Gamma Carbon (21).jpgRollei Rock Solid Gamma Carbon (6).jpg

Složený stativ má délku 47,5 cm a váhu 1350 gramů, součástí balení je také transportní pouzdro. Pracovní výška stativu je 7 – 151 cm, nízké pracovní výšky stativu je dosaženo otočením středové tyče. Doporučená koncová cena stativu je 8 990 Kč.

Rollei Rock Solid Gamma Carbon (14).jpgRollei Rock Solid Gamma Carbon (15).jpgRollei Rock Solid Gamma Carbon (16).jpg

Určitě si přečtěte

Články odjinud