Rodinný ultrazoom Kodak EasyShare Z915

6. března 2009
TWEET SDÍLET

Kodak na veletrhu PMA oznámil nový model EasyShare Z915. Jedná se o cenově dostupný kompakt určený především pro rodiny. Za příznivou cenu nabídne rozlišení 10 Mpx a 10násobný optický stabilizovaný zoom. Tělo přístroje má dvoubarevné provedení a v nabídce bude několik typů s různými barvami předních stěn – červenou, modrou, černou a šedou. V prodeji se objeví v květnu a jeho cena by neměla překročit pět tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kodak EasyShare Z915

Ovládací prvky zadní stěny jsou umístěny na pravé části dvou a půl palcového displeje. Na horní stěně je spoušť s prstencem ovládání zoomu, kruhový volič režimů a tři tlačítka pro blesk, makro a samospoušť.

Podle popisu kruhového voliče lze usuzovat, že tento kompakt bude nabízet expoziční režimy manuální, scénické i inteligentní pro automatický výběr scénického režimu. Kompakt nabídne několik elektronických vylepšení obrazu, například funkci pro projasnění stínů.

Stejně jako u předchozích Kodak EasyShare modelů, Z915 bude napájen tužkovými AA bateriemi a bude podporovat SD/SDHC paměťové karty.

Podrobné specifikace přístroje zatím nejsou k dispozici.