Rode Vlogger Kits – ideální sada pro tvůrce pořizující video obsah

30. listopadu 2020
TWEET SDÍLET

Australská společnost Rode je především výrobce mikrofonů a dalšího příslušenství souvisejícího se zvukem. Nyní však představila ideální řešení pro všechny vloggery. Ve třech různých sadách nabízí stativ s čelistmi pro uchycení chytrého telefonu, mikrofon a microLED.

USB-C edice používá stejnojmenný konektor na mikrofonu, který můžete zapojit přímo do telefonu. U iOS edice se jedná o konektor Lightning, u univerzální edice je pak osazen 3,5mm jack konektor. Tuto sadu tak můžete připojit nejen ke starším zařízením, ale s patřičnou redukcí i do nových modelů telefonů bez nutnosti vázat se na určitý typ, model a generaci.

Všechny sady jsou dodávány se stativem Rode Tripod 2, čelistmi SmartGrip obsahujícími i sáňky, MicroLED s difuzorem Clip-on s osmi barevnými filtry a kabelem USB typu C pro nabíjení. Rozdíly jsou především v použitém mikrofonu. Vydání pro iOS je dodáváno s Rode VideoMic ME-L (kde L značí Lightning), vydání USB-C je dodáváno s VideoMic ME-C (kde C značí USB-C), univerzální vydání pak obsahuje mikrofon Rode VideoMicro s držákem Rycote Lyre shock mount.

U poslední řečené varianty ale v balení najdete i kabel Rode SC7 pro připojení ke konektoru sluchátek TRRS (nebo adaptéru) na smartphonu. Změna je zde i v rozšíření sáněk, do kterých uchytíte jak microLED tak mikrofon. Každá sada také obsahuje návlek na mikrofon chránící jej před větrem. Společnost už zahájila předprodej, kdy je cena sady 149 dolarů (cca 3 300 Kč), doručení slibuje ještě do letošních Vánoc.

Témata článku: Příslušenství, Fotoaparáty, Fotomobily, Rode, Digitální fotoaparáty na Heureka.cz


10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

Filmy, ve kterých hraje důležitou roli fotografie či fotograf vznikají už dlouhá desetiletí. Existuje však více filmů, než jen legendární Zvětšenina, kamery natáčí dál a v hlavách filmařů se rodí nové neotřelé příběhy…

Petr Březina
Kultura
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

Pokukujete po analogovém přístroji, s nímž byste si mohli vyzkoušet fotografování na film? Nebo si chcete vytvořit malou analogovou sbírku? Snadno ovladatelné kinofilmové kompakty vám mohou otevřít cestu do hlubin analogové fotografie.

Helena Vyplelová
Technika
Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

​Foťáky v mobilu jsou sice díky využití umělé inteligence čím dál výkonnější, stále však nedokážou nahradit, zejména co do kvality snímku, klasický fotoaparát s velkým obrazovým snímačem.

Jan PánekHelena Vyplelová
Průvodce nákupem
Samyang RF 85mm F1,4 AF – osobitý portréťák (test)

Samyang RF 85mm F1,4 AF – osobitý portréťák (test)

Tomáš Adamec
SamyangObjektivyTesty