7
Fotogalerie

Rode VideoMic NTG – externí mikrofon rozšiřuje možnosti připojení

Mikrofony integrované ve fotoaparátech nebo mobilních telefonech obvykle zvládnou bez problémů obsloužit krátký videozáznam, avšak při potřebě kvalitnějšího zvuku již musí autoři sáhnout po samostatných mikrofonech.

I ten nejlevnější klopový mikrofon obvykle udělá lepší službu, protože je umístěn blíže k ústům mluvčího a mívá také mírně odlišnou snímací charakteristiku. V případě vlogových záznamů pak bývá obvyklým řešením upnutí mikrofonu do sáněk pro blesk.

Se stejným řešením přišel i mikrofon Rode VideoMic NTG, který navíc přidává netradičně vyvedený stojánek, který eliminuje přenos ruchů při pohybu se zařízením, k němuž je mikrofon upnutý. Na trhu se objevil mikrofon v loňském roce a stal se poměrně oblíbeným nástrojem řady vlogerů.

Vedle futuristického držáku zaujme také konektorem pro sluchátka pro přímou kontrolu záznamu a také možnost snadného připojení k počítači pomocí USB rozhraní.

01.jpg

Nyní však Rode VideoMic NTG získal certifikaci MFi a je nově dostupný i s připojením pomocí konektoru lightning, takže jej můžete připojit přímo ke kompatibilním zařízením Apple, aniž byste museli hledat nějaké redukce nebo adaptéry. Jediné co potřebujete je adekvátní kabel a aktualizace firmwaru.

Určitě si přečtěte

Články odjinud