Rode připravilo databázi prostorových zvuků, které můžete používat zdarma

Rode připravilo databázi prostorových zvuků, které můžete používat zdarma

Rode patří mezi významné značky na poli audiotechniky, zejména pak v oblasti mikrofonů. Jednou z posledních novinek, které uvedla společnost na trh, je tzv. ambisonický mikrofon – Rode NT-SF1. Specifikem tohoto mikrofonu je možnost prostorového (360°) záznamu zvuku a kompaktní provedení.

rode_nt_sf1_soundfield_ambisonic_microphone_1403003.jpg

Ruku v ruce s možností záznamu jde samozřejmě i širší možnost využití těchto prostorových zvuků nejen v rámci virtuální reality, ale také při běžné videoprodukci. Rode proto uvolnilo kompletní databanku prostorových zvuků, a to pod licencí Creative Commons (CC-BY 4.0), takže je možné je bezplatně stahovat a využívat.

Zvuky v databázi byly pořízeny celou řadou autorů a jsou rozděleny do pěti hlavních kategorií – Ambience, Animals, People, SFX, Vehicles – v nich pak najdete detailnější dělení. Pro snadné použití je k dispozici plugin SoundField by Rode, který spolupracuje s celou řadou hudebních / zvukových programů a umožňuje poslech zvuku z různých směrů.

Zvukovou banku je možné bezplatně procházet a v případě, že vás některý z dostupných zvuků zaujme, můžete si jej po registraci bezplatně stáhnout.

Určitě si přečtěte

Články odjinud