Rode připravilo databázi prostorových zvuků, které můžete používat zdarma

11. června 2020
TWEET SDÍLET
Rode připravilo databázi prostorových zvuků, které můžete používat zdarma

Rode patří mezi významné značky na poli audiotechniky, zejména pak v oblasti mikrofonů. Jednou z posledních novinek, které uvedla společnost na trh, je tzv. ambisonický mikrofon – Rode NT-SF1. Specifikem tohoto mikrofonu je možnost prostorového (360°) záznamu zvuku a kompaktní provedení.

Klepněte pro větší obrázek

Ruku v ruce s možností záznamu jde samozřejmě i širší možnost využití těchto prostorových zvuků nejen v rámci virtuální reality, ale také při běžné videoprodukci. Rode proto uvolnilo kompletní databanku prostorových zvuků, a to pod licencí Creative Commons (CC-BY 4.0), takže je možné je bezplatně stahovat a využívat.

Zvuky v databázi byly pořízeny celou řadou autorů a jsou rozděleny do pěti hlavních kategorií – Ambience, Animals, People, SFX, Vehicles – v nich pak najdete detailnější dělení. Pro snadné použití je k dispozici plugin SoundField by Rode, který spolupracuje s celou řadou hudebních / zvukových programů a umožňuje poslech zvuku z různých směrů.

Zvukovou banku je možné bezplatně procházet a v případě, že vás některý z dostupných zvuků zaujme, můžete si jej po registraci bezplatně stáhnout.

Témata článku: Technika, Software, Příslušenství, Rode

Určitě si přečtěte