Ricoh WG-7 – odolná novinka je tentokrát určena jen pro japonský trh

24. června 2021
TWEET SDÍLET

Odolné kompakty jsou vcelku svébytnou skupinou fotoaparátů, které jsou zajímavé zejména pro outdoorové nadšence. Ostatně nemuset se starat o to, zda je fotoaparát špinavý od bláta nebo s ním skočíte do vody či občas spadne na zem, to je vcelku pohodlné.

Na trhu bylo takových modelů více, nicméně v posledních letech už je produkují pouze dva výrobci – Olympus má svůj model Tough TG-6 a Ricoh uvedl novinku WG-7, který ej velmi podobný předchůdci WG-6.

Nejnovější celosvětově prodávaný model WG-70 tedy dostal sourozence, který je však určen pouze pro japonský trh. Na druhou stranu parametry jsou prakticky stejné, jako u předchozího modelu.

Zajímavé jsou rozhodně parametry odolnosti, kdy výrobce slibuje možnost fotografovat pod vodou až po dobu 2 hodin v hloubce do 20 metrů (IPX8). Vedle toho je přístroj odolný vůči poškození pádem z výšky do 2,1 m a bez problémů pracuje při teplotách do -10°C. Tlakuvzdorný je digitál do 100 kg.

V praxi je jediným rozdílem oproti modelu WG-6 možnost používat digitál jako webovou kameru připojenou prostřednictvím USB rozhraní. Technické parametry zahrnují CMOS snímač velikosti 1/2,3" s rozlišením 20 Mpx a zoomový objektiv s pětinásobným zvětšením 28–140 mm (EQ) při světelnosti F3,5–5,5. Citlivost je možné zvolit v rozsahu ISO 125–6400.

K dispozici je i elektronická stabilizace a devítibodový autofokus s detekcí tváře a sledováním. Displej má úhlopříčku 3" s jemným rozlišením 1,04 Mpx. Video zvládne aparát ve 4K nebo full HD rozlišení při 30 sn/s. Zda se dočkáme tohoto modelu i na evropském trhu je zatím velká neznámá. V Japonsku se prodává za cenu pod 10 000 Kč.

Témata článku: Technika, Fotoaparáty, Kompaktní fotoaparáty, Ricoh, Digitální fotoaparáty na Heureka.cz