Ricoh WG-7 – odolná novinka je tentokrát určena jen pro japonský trh

24. června 2021
TWEET SDÍLET

Odolné kompakty jsou vcelku svébytnou skupinou fotoaparátů, které jsou zajímavé zejména pro outdoorové nadšence. Ostatně nemuset se starat o to, zda je fotoaparát špinavý od bláta nebo s ním skočíte do vody či občas spadne na zem, to je vcelku pohodlné.

Na trhu bylo takových modelů více, nicméně v posledních letech už je produkují pouze dva výrobci – Olympus má svůj model Tough TG-6 a Ricoh uvedl novinku WG-7, který ej velmi podobný předchůdci WG-6.

Nejnovější celosvětově prodávaný model WG-70 tedy dostal sourozence, který je však určen pouze pro japonský trh. Na druhou stranu parametry jsou prakticky stejné, jako u předchozího modelu.

Zajímavé jsou rozhodně parametry odolnosti, kdy výrobce slibuje možnost fotografovat pod vodou až po dobu 2 hodin v hloubce do 20 metrů (IPX8). Vedle toho je přístroj odolný vůči poškození pádem z výšky do 2,1 m a bez problémů pracuje při teplotách do -10°C. Tlakuvzdorný je digitál do 100 kg.

V praxi je jediným rozdílem oproti modelu WG-6 možnost používat digitál jako webovou kameru připojenou prostřednictvím USB rozhraní. Technické parametry zahrnují CMOS snímač velikosti 1/2,3" s rozlišením 20 Mpx a zoomový objektiv s pětinásobným zvětšením 28–140 mm (EQ) při světelnosti F3,5–5,5. Citlivost je možné zvolit v rozsahu ISO 125–6400.

K dispozici je i elektronická stabilizace a devítibodový autofokus s detekcí tváře a sledováním. Displej má úhlopříčku 3" s jemným rozlišením 1,04 Mpx. Video zvládne aparát ve 4K nebo full HD rozlišení při 30 sn/s. Zda se dočkáme tohoto modelu i na evropském trhu je zatím velká neznámá. V Japonsku se prodává za cenu pod 10 000 Kč.

Témata článku: Technika, Fotoaparáty, Kompaktní fotoaparáty, Ricoh, Digitální fotoaparáty na Heureka.cz


František Dostál: Plachý fotografující (rozhovor)

František Dostál: Plachý fotografující (rozhovor)

Není vůbec jednoduché najít hranici mezi jemným obrazovým humorem a přízemním primitivismem.

Petr Vilgus
Kultura
Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Různé objektivy nám ukazují svět v různé podobě, některé z něj zachytí větší část, některé zase menší část. Fotografové většinou pracují s konkrétním ohniskem, protože zobrazuje svět trošku jinak.

Petr Březina
Technika
10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

Filmy, ve kterých hraje důležitou roli fotografie či fotograf vznikají už dlouhá desetiletí. Existuje však více filmů, než jen legendární Zvětšenina, kamery natáčí dál a v hlavách filmařů se rodí nové neotřelé příběhy…

Petr Březina
Kultura
7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

Pokukujete po analogovém přístroji, s nímž byste si mohli vyzkoušet fotografování na film? Nebo si chcete vytvořit malou analogovou sbírku? Snadno ovladatelné kinofilmové kompakty vám mohou otevřít cestu do hlubin analogové fotografie.

Helena Vyplelová
Technika
Jak na digitalizaci kinofilmových fotografií

Jak na digitalizaci kinofilmových fotografií

Petr Březina
Analogová fotografieFotoškola
Recenze herního monitoru Viewsonic Elite XG320Q. Nenechte se zmást

Recenze herního monitoru Viewsonic Elite XG320Q. Nenechte se zmást

** Rychlý herní monitor s nízkým motion blur ** Spousta vychytávek a prvký pro hráče ** Monitor postrádá režim s sRGB gamutem

Jan Pánek
Testy