Ricoh uvádí novou limitku GR III Diary Edition

22. února 2023
TWEET SDÍLET

Společnost Ricoh oznámila další limitovanou verzi svého kompaktního fotoaparátu GR III. Ricoh GR III Diary Edition má stejné parametry jako jeho standardní protějšek, ale přináší novou barvu a předvolbu inspirovanou barevnými negativy.

Na rozdíl od standardního modelu GR III, který je celý černý, má GR III Diary Edition něco, co Ricoh označuje jako „kovově teplou šedou povrchovou úpravu“, a také tomu odpovídající tmavě hnědý grip. Kroužek kolem objektivu a saně jsou stříbrné, aby trochu kontrastovaly s tělem, zatímco ovládací prvky mají stejnou černou barvu, jaká je přítomna u standardního modelu GR III. Součástí limitované edice je také hnědý kožený řemínek na ruku a bělený plátěný obal s hnědými koženými akcenty, které přesně ladí s řemínkem.

Klepněte pro větší obrázek

Nová předvolba má vytvářet vynikající rovnováhu mezi sytými barvami a jedinečným zbarvením, které je běžné u tisků z negativu. Zde si sice odbývá svou premiéru, ale s budoucí aktualizací firmwaru se dostane i do dalších modelů GR III/IIIx, stejně jako ukazatel pořízených fotografií v daném dni, který se zobrazí při vypínání zařízení.

Klepněte pro větší obrázek

Jinak jde o 24MPx snímač APS-C s tříosou stabilizací obrazu a automatickým ostřením s fázovou detekcí. Před snímačem se nachází pevný objektiv s ekvivalentem 28 mm a světelností F2,8, zatímco zadní straně vévodí 3“ dotykový LCD displej s rozlišením 1,04 milionu bodů. K dispozici je pouze 2 000 kusů za cenu 1149,95 dolarů (cca 26 tisíc Kč), což je o 150 dolarů více, než je doporučená maloobchodní cena standardního modelu GR III.

Via dpreview.com

Témata článku: Ricoh