Ricoh Theta Z1 51GB – aktualizovaný model sférického aparátu navyšuje paměť

Ricoh Theta Z1 51GB – aktualizovaný model sférického aparátu navyšuje paměť

Fotoaparáty Richo Theta jsou zajímavou alternativou k řadě akčních a outdoorových kamer. Tyto fotoaparáty s netypickým tvarem jsou totiž určeny zejména pro sférickou 360° fotografii, čemuž je uzpůsobeno i jejich tělo a celková ergonomie.

Ricoh_Theta_Z1_4.jpeg
 

První modely Theta se objevily na trhu před více než 6 lety a už tehdy se jednalo o zjevení, kterému nikdo příliš nevěřil. Ovšem praxe ukázala, že se výrobce vydal udržitelnou cestou a popularita malého aparátu pomalu stoupala.

Jeden z posledních modelů byl představen v loňském roce a nese označení Z1. Zásadní změnou oproti předchozím generacím je použití většího snímače, který má velikost 1" oproti dřívějším malým snímačům 1/2,3".

Nyní Ricoh uvádí na trh verzi Theta Z1 51GB, která je po technické stránce totožná, avšak přináší takřka trojnásobnou kapacitu vestavěné paměti, původní model Z1 má paměť 19GB. Podle vyjádření výrobce však došlo i k úpravě konstrukce, aby tato vyhovovala nové japonské legislativě a regulacím.

Ricoh_Theta_Z1_3.jpeg

Nadále tak Theta Z1 51GB nabídne možnost pořizovat fotografie s rozlišením až 23 Mpx nebo natáčet video ve 4K, a to díky BSI-CMOS snímači. Stejně jako u předchůdce, i zde chybí možnost rozšířit úložný prostor pomocí paměťové karty, avšak navýšená kapacita 51 GB bude zřejmě pro většinu uživatelů dostatečná.

První dodávky na trh jsou očekávány koncem května letošního roku, cena by pak měla být oproti předchůdci asi o 50 USD vyšší, tedy přibližně 1050 dolarů. Na českém trhu je Theta Z1 dostupný za necelých 27 000 Kč

Určitě si přečtěte

Články odjinud