Reveni Labs Light Meter – malý expozimetr pro analogové nadšence

Reveni Labs Light Meter – malý expozimetr pro analogové nadšence

Expozimetr je dnes součástí každého digitálního fotoaparátu, u elektronických filmových zrcadlovek tomu také tak bylo, ovšem starší mechanické přístroje neměli vždy expozimetr zabudovaný, a tak bylo nutné nosit ho s sebou v externím provedení – určitě si vzpomenete na fotografy, kteří jej měli v pohotovosti pověšený na krku.

A protože obliba analogové fotografie nijak zásadně neklesá, spíše naopak, vyvstávají i požadavky na spolehlivé expozimetry, jejich externí provedení však obvykle není malé. Právě proto se rozhodl Matt Bechberger zkonstruovat moderní expozimetr, který poskytne potřebné informace, ale zároveň bude opravdu kompaktní a nenápadný.

Funkční prototyp se podařilo Bechbergerovi představit v rámci kickstarterové kampaně, kde má přislíben téměř sedminásobek požadované částky na výrobu. Malý expozimetr se upevňuje do sáněk pro blesk – na přední straně je světlocitlivé čidlo, na horní straně ovládací prvky a zadní strana je pak osazena malým displejem pro odečten naměřených informací.

reveni-light-meter.jpg.optimal.jpg

Expozimetr je napájen dvěma čočkovými bateriemi LR44, pracuje s citlivostí v rozmezí ISO 1–12 800 a clonovým číslem od F0,7 až po F128, expoziční čas je pak omezen na rozsah 1/8000 s až 8 min.

583eab833777efec238cb542555b6f4a_original.jpg

V rámci kampaně je možné expozimetr pořídit za 125 kanadských dolarů, což je přibližně 95 USD, tedy něco přes dva tisíce korun, rozesílání předpokládá výrobce v září letošního roku.

Určitě si přečtěte

Články odjinud