RAW Power 3 je dostupný pro všechny platformy Applu včetně synchronizace. Novinkami nešetří

22. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Aplikaci RAW Power má na svědomí Nik Bhattem, zakladatel vývojářského studia Gentlemen Coders, který vedl vývoj aplikací Apple Aperture a iPhoto. Nyní vyšla třetí verze RAW Power, díky které je titul první a v současné době pořád jediný, který zahrnuje plnou podporu knihovny Fotek na macOS a iOS.

Díky této integraci mohou fotografové upravovat své fotografie na počítačích Mac, telefonech iPhone a tabletech iPad s plnou synchronizací iCloudu. Už od prvního vydání je RAW Power navržen tak, aby stavěl na existující nativní aplikaci Fotky a přidával jí další funkce a možnosti úprav. RAW Power tak uživateli umožňuje udržovat své soubory uspořádané na úrovni systému a zároveň provádět pokročilejší úpravy fotografií.

Počítače Mac

Nová verze pro Mac spolupracuje přímo s vaší knihovnou fotografií v iCloudu a přidává další nástroje pro úpravy a organizaci. Přidává také funkci hodnocení a jiné možnosti označování pro lepší hledání, což „obyčejné“ Fotky neumí. V případě hledání specifických fotografií se tak okamžitě zobrazí ve Finderu.

Aktualizace přidává i novou sekci pro naposledy zobrazené položky. Zde však chytrý algoritmus vyloučí ty snímky, které jste si jen letmo prohlíželi od těch, nad kterými jste strávili delší čas. Co se úprav týče, přibylo automatické vylepšení vyvážení bílé u portrétů, LUT se simulacemi filmu (včetně tvorby vlastních), možnosti mixování různých kanálů atd. Na jednom snímku pak můžete kolaborovat až s patnácti spolupracovníky.

iPhony a iPady

Novinky popsané pro systém macOS jsou poplatné i pro iOS potažmo iPadOS (i s možností označování a hledání). Přibyla však funkce dávkové editace, kdy můžete vybrat řadu fotografií a na ni použít automatickou úpravu, vložit na ní poslední použitou úpravu nebo přednastavení. Přibyla i přímá integrace aplikace Halide i když už i RAW Power 3 umí předložit mapu pro zobrazení hloubkových dat u portrétové fotografie.

Pro stávající majitele aplikací jsou aktualizace zdarma. Raw Power pro počítače Mac stojí 1 050 Kč a k jeho chodu potřebujete mít nainstalovaný operační systém Mojave nebo Catalina. Pro iPhony a iPady vás pak vyjde na 249 Kč. Zde běží v systémech iOS 12 a iOS 13, podporována však nejsou zařízení iPhone 6 a starší nebo iPad mini 3 a starší.

Témata článku: Fotografický software, Fotoaplikace, Apple, iPhone, iOS

Určitě si přečtěte

Fujifilm X-S10 – novou bezzrcadlovku doplňuje řada novinek

Fujifilm X-S10 – novou bezzrcadlovku doplňuje řada novinek

26 Petr Březina

Petr Březina
BezzrcadlovkyFujifilm
Panasonic Lumix S5: Obraz s hloubkou a dokonalými barvami (test)

Panasonic Lumix S5: Obraz s hloubkou a dokonalými barvami (test)

4 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
PanasonicTesty
Nejlepší akty roku 2020 od fotografů DIGIareny

Nejlepší akty roku 2020 od fotografů DIGIareny

5 Petr Březina

Petr Březina
Kultura
Jak na digitalizaci kinofilmových fotografií

Jak na digitalizaci kinofilmových fotografií

9 Petr Březina

Petr Březina
Analogová fotografieFotoškola
Nejlepší objektivy a příslušenství pro fotografy, které určitě chcete mít ve fotobrašně

Nejlepší objektivy a příslušenství pro fotografy, které určitě chcete mít ve fotobrašně

správné fotografické příslušenství může v mnoha situacích značně ulehčit práci. S objektivy je to velmi podobné, proto přinášíme několik tipů, po čem sáhnout.

2 Petr Březina

Petr Březina
Objektivy