Ráj pro každého designéra: Adobe představilo Creative Cloud Express

21. prosince 2021
TWEET SDÍLET

Společnost Adobe uvedla Creative Cloud Express. Má se jednat o rychlou a snadnou webovou i mobilní aplikaci, která uživatelům poskytne základní verze nástrojů Adobe pro úpravu fotografií, obrázků a videa, z nichž některé byly už dříve dostupné v aplikaci Spark.

Adobe o novince prohlašuje, že je ideální pro tatéra sdílejícího svůj návrh, návrháře oděvů inzerujícího svůj nejnovější pop-up, studenta vytvářejícího interaktivní zprávu, realitního agenta propagujícího svůj nejnovější inzerát nebo začínajícího hudebníka zveřejňujícího informace o svém nadcházejícím koncertu.

A jak to tak vypadá, Creative Cloude Express staví na stávajícím portfoliu aplikací Adobe, tedy samozřejmě Photoshopu, Illustratoru a Premiere Pro, přičemž uživatelům poskytne alespoň část jejich výkonu pár klepnutími bez jakéhokoli učení se složitým postupům.

Creative Cloud Express totiž obsahuje tisíce šablon a nabízí přístup k milionům obrázků z Adobe Stock, aby uživatelé mohli rychle a snadno vytvořit něco, co jednoduše vypadá dobře. Adobe s Creative Cloud Express nadále využívá webu jako samostatné platformy.

Už v říjnu aktualizovalo Photoshop na webu tak, že přibyly četné novinky, a především plnohodnotná spolupráce. Adobe totiž pozoruje, že se web rychle stává významnou platformou pro kreativitu jeho uživatelů, a proto na něm budou moci využít i služeb Creative Cloud Expressu – kdykoli, kdekoli a klidně ve vzájemné spolupráci.

Za pomoci rychlých akcí tak můžete v Creative Cloud Expressu provádět některé běžné úkoly jediným kliknutím, včetně odstranění pozadí z obrázku nebo oříznutí videa. Po akvizici ContentCal společností Adobe se plánuje i integrace plánování a správa sociálních médií.

Creative Cloud Express je zdarma a najdete jej na webu Adobe, v App Store, Google Play a Microsoft Storu. S předplatným, které začíná na 10 dolarech měsíčně, se vám zpřístupní kompletní obsah. Pokud využíváte placený Creative Cloud, je už Express jeho součástí.

Témata článku: Adobe Photoshop, Fotoaplikace, Apple, Android, Fotoslužby