QooCam 8K je první kamera s vysokým rozlišením, která pořizuje 360° záznam a vejde se do kapsy

16. listopadu 2019
TWEET SDÍLET

Insta360 ONE X, Insta360 EVO, YI 360 VR a mnoho dalších zařízení různých výrobců umožňuje pořizování 360° záběru. Žádné z těch, které jsou ale určeny pro běžné nošení po kapsách, však nedisponuje rozlišením 8K. S tím přichází až QooCam.

QooCam 8K je poměrně malé zařízení, obsahující dvě čočky namísto obvyklých čtyř (2× 20 Mpx, 1/1,17; BSI CMOS), které se snadno vejde do vaší kapsy. Vyjma pořizování 8K 360° videozáznamu však umí zachytit i 30Mpx fotografie jako 12bitové RAWy. Kamera je dokonce vybavena barevným dotykovým 2,4“ LCD displejem.

Klepněte pro větší obrázek
4× větší záběry než v případě 4K videa, to je 8K. Jedná se tedy o rozlišení 7 680 × 3 840 pixelů a to při 30 snímcích za sekundu.

To je veliká výhoda oproti konkurenci, která je obvykle osazena jen miniaturním OLED displejem, takže v jejím případě musíte k jakémukoli nastavování využít aplikace v propojeném chytrém telefonu. QooCam 8K je tak naprosto samostatné zařízení. Jeho interní paměť je 64 GB, přítomen je i slot na microSD kartu (až do velikosti 256 GB). Nechybí USB-C konektor, Wi-Fi, vestavěný reproduktor, mikrofon a 3,5mm jack konektor.

Díky všem těmto parametrům se tak zdá být kamera určena na tvorbu skutečně seriózního obsahu a ne jen na dokumentaci různých sportovních výkonů a divokých večírků. Zabudován je totiž i 6osý gyroskop a patentovaný stabilizační protokol SuperSteady. Pokud se vám pak zdá 8K rozlišení jako zbytečně veliké, mějte na paměti, že se 360° video skládá z kompletního úhlu záběru, ze kterého však vy, jako pozorovatelé, vidíte jen malou zornou část.

Kamera je však určena i pro uživatele streamující obsah na sociální sítě, jako jsou Facebook nebo YouTube (ovšem jen v kvalitě 4K). Těm tak může být limitem jen velikost vestavěné baterie, která činí 3 600 mAh. I když nabízí podporu rychlého nabíjení, jistě vždy dojde v ten nejméně vhodný okamžik. Namísto její jednoduché výměny za jinou a nabitou tak budete muset hledat elektrický zdroj, nebo využít powerbanku.

QooCam 8K jde do prodeje během prosince a to za cenu 589 dolarů (cca 13 600 Kč). Na stránkách výrobce však jsou možné předobjednávky již nyní. V aplikačních obchodech App Store a Google Play také již najdete patřičnou aplikaci dostupnou zdarma a určenou k vzdálenému ovládání kamery.

Témata článku: Příslušenství, Technika, Akční kamery, Akční kamery na Heureka.cz


Jak na digitalizaci kinofilmových fotografií

Jak na digitalizaci kinofilmových fotografií

Petr Březina
Analogová fotografieFotoškola
6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
Ostření v digitální fotografii – fázové, kontrastní a hybridní, které je lepší?

Ostření v digitální fotografii – fázové, kontrastní a hybridní, které je lepší?

Povedená fotografie by měla mít nejen svoji specifickou atmosféru a povedenou kompozici, ale zejména by měla být ostrá.

Petr Březina
Fotoškola
6 objektivů, s nimiž můžete fotit i v totální tmě

6 objektivů, s nimiž můžete fotit i v totální tmě

Světelnost je jedním z velmi důležitých parametrů při výběru objektivu. Znáte ty nejsvětelnější kousky, které se v průběhu let objevily na trhu?

Petr Březina
Technika
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola