Ptačí říše v galerii DIGIareny

9. června 2008
TWEET SDÍLET
Obyvatelé říše zvířat jsou v naší fotogalerii častými návštěvníky, mezi nejlépe hodnocenými snímky však najdeme výhradně ptactvo.

Lovy beze zbraní, jak se obvykle fotografování zvířat označuje, jsou jednou z náročnějších fotografických disciplín. Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že je to vlastně velmi jednoduché, není příliš snadné ulovit zajímavý a nevšední snímek zvířectva.

Na fotografa jsou při snímání zvířat kladeny poměrně specifické nároky, nejen, že musí být obvykle vybaven objektivy s dlouhými ohnisky (400 mm by se dalo nazvat standardem), v terénu se navíc musí pohybovat neslyšně a téměř neviditelně, aby objekty svého zájmu nevyplašil. Nemluvě o nutnosti sledovat odkud vane vítr a tím pádem zvolit i vhodný směr fotografování. Vrcholem celé akce je pak i několikahodinové vyčkávání na příhodný okamžik pro stisk spouště, taková práce již vyžaduje notnou dávku trpělivosti. A právě za to patří můj obdiv všem, kdo se pro fotografii fauny rozhodli.

Říše zvířat má nesčetný počet zástupců, shodou okolností se však v dnešní přehlídce nejlépe hodnocených snímků setkala většina okřídlených tvorů. Ptactvo na devíti fotografiích je doplněno jediným snímkem, který zachycuje lvy.

Klepněte pro větší obrázek  
Letovka kraba
orchis

První tři příčky obsadil autor s nickem orchis, který zabodoval v první desítce celkem pětkrát, což je jedno z nejlepších umítění v galerii. Jak orchis sám píše, vyjel do belize lovit volavky, soudě podle prezentovaných snímků se mu dařilo a úlovky nejsou špatné.

Fotografie na ostatních místech první desítky jsou zase ve znamení adamce, který boduje hned třikrát, zbývající dvě místa si rozdělili autoři Lada Kovi a zahorec, který jako jediný oživuje galerii snímkem bez ptactva.

Všem autorům blahopřejeme a posíláme dobré světlo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Volavka modrošedá | Tajemství mangrove  | žízeň

orchis | orchis  | adamec1

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kalouš ušatý | Modřinka | Pozdrav z Belize
orchis | Lada Kovi | orchis

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vrabec | Letovka | Z Krugerova parku 1
adamec1 | adamec1 | zahorec

Další inspirativní snímky najdete v naší fotogalerii.

Témata článku: O DIGIareně

Určitě si přečtěte

Fujifilm X-S10 – novou bezzrcadlovku doplňuje řada novinek

Fujifilm X-S10 – novou bezzrcadlovku doplňuje řada novinek

26 Petr Březina

Petr Březina
BezzrcadlovkyFujifilm
Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

10 Petr Březina

Petr Březina
Fotomobily
Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

29 Petr Březina

Petr Březina
Technika