Ptačí říše v galerii DIGIareny

9. června 2008
TWEET SDÍLET
Obyvatelé říše zvířat jsou v naší fotogalerii častými návštěvníky, mezi nejlépe hodnocenými snímky však najdeme výhradně ptactvo.

Lovy beze zbraní, jak se obvykle fotografování zvířat označuje, jsou jednou z náročnějších fotografických disciplín. Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že je to vlastně velmi jednoduché, není příliš snadné ulovit zajímavý a nevšední snímek zvířectva.

Na fotografa jsou při snímání zvířat kladeny poměrně specifické nároky, nejen, že musí být obvykle vybaven objektivy s dlouhými ohnisky (400 mm by se dalo nazvat standardem), v terénu se navíc musí pohybovat neslyšně a téměř neviditelně, aby objekty svého zájmu nevyplašil. Nemluvě o nutnosti sledovat odkud vane vítr a tím pádem zvolit i vhodný směr fotografování. Vrcholem celé akce je pak i několikahodinové vyčkávání na příhodný okamžik pro stisk spouště, taková práce již vyžaduje notnou dávku trpělivosti. A právě za to patří můj obdiv všem, kdo se pro fotografii fauny rozhodli.

Říše zvířat má nesčetný počet zástupců, shodou okolností se však v dnešní přehlídce nejlépe hodnocených snímků setkala většina okřídlených tvorů. Ptactvo na devíti fotografiích je doplněno jediným snímkem, který zachycuje lvy.

Klepněte pro větší obrázek  
Letovka kraba
orchis

První tři příčky obsadil autor s nickem orchis, který zabodoval v první desítce celkem pětkrát, což je jedno z nejlepších umítění v galerii. Jak orchis sám píše, vyjel do belize lovit volavky, soudě podle prezentovaných snímků se mu dařilo a úlovky nejsou špatné.

Fotografie na ostatních místech první desítky jsou zase ve znamení adamce, který boduje hned třikrát, zbývající dvě místa si rozdělili autoři Lada Kovi a zahorec, který jako jediný oživuje galerii snímkem bez ptactva.

Všem autorům blahopřejeme a posíláme dobré světlo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Volavka modrošedá | Tajemství mangrove  | žízeň

orchis | orchis  | adamec1

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kalouš ušatý | Modřinka | Pozdrav z Belize
orchis | Lada Kovi | orchis

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vrabec | Letovka | Z Krugerova parku 1
adamec1 | adamec1 | zahorec

Další inspirativní snímky najdete v naší fotogalerii.

Témata článku: O DIGIareně


Hry zadarmo, nebo se slevou: balíček Batmanových her a Dead by Daylight zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: balíček Batmanových her a Dead by Daylight zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Cyberpunk 2077 dostane další velký update spolu s vydáním verzí pro next-gen konzole

Cyberpunk 2077 dostane další velký update spolu s vydáním verzí pro next-gen konzole

V nedávném finančním reportu se studio CD Projekt RED podělilo o pár zajímavostí. Hlavními tématy byly Cyberpunk a next-gen verze Zaklínače 3.

Martin Nahodil
Zaklínač 3: Divoký honCD Projekt REDCyberpunk 2077Byznys
Recenze mobilu Samsung Galaxy A52s. Bestseller dostal ještě výkonnější čipset

Recenze mobilu Samsung Galaxy A52s. Bestseller dostal ještě výkonnější čipset

** Otestovali jsme oživenou stálici střední třídy ** Galaxy A52s podědil to nejlepší po Galaxy A52, navrch přidává výrazně výkonnější čipset ** Střední třída má nový bestseller, který se dočká tří velkých updatů Androidu. A to je stále rarita

Martin Chroust
GalaxyRecenze