První zářijový týden na DigiAreně - Pohledy z vrcholů

10. září 2006
TWEET SDÍLET
První týden září je za námi. Teto týden jsme vám přinesli seznámení s novým Samsungem, představili několik novinek, nechyběl ani nový přehled cen plný novinek. Vyšlo nové číslo DIGIfota plné zajímavých článků, nezapomněli jsme ani na fotografii týdne a představili jsme vám novou, zajímavou výstavu v Brně.

Cestování v galerii DigiAreny
Pravidelně každý týden pro vás vybíráme to nejlepší z naší fotogalerie. Tento týden se na řadu dostala kategorie Cestování. Přestože i v této kategorii je k vidění mnoho nádherných snímků, které stojí za shlédnutí, v našem pondělním článku jsme vám ukázali jen těch deset nej.

Klepněte pro větší obrázek
Jukles - FAT BOY

Osmigigový rekord od Pretecu
Společnost Pretec oznámila zahájení prodeje paměťové karty SDHC s kapacitou 8 GB. Karta by se na pultech obchodů měla objevit v prosinci a odhadovaná cena je kolem 8 500Kč. I přestože je tento model svou kapacitou zatím "první vlaštovkou", dá se očekávat, že ani ostatní výrobci SDHC karet nebudou dlouho zahálet a začnou prodávat modely s vyšší datovou kapacitou.

Jindřich Štreit - Legenda ze Sovince
Pátého září oslavil kuleté životní jubilum jeden z nejvýraznějších českých fotografů - Jindřich Štreit. Krátký souhrn životních osudů pana Štreita můžete nalézt v dalším článku.

Fotografie týdne - Peříčko
O tom, že do výčtu vlastností dobrého fotografa patří mimo jiné i pohotovost asi netřeba příliš dlouze debatovat. A že ji má i Zdeněk Dvořák, to je také jisté - snímek "Peříčko" mu vynesl titul fotografie týdne...

Klepněte pro větší obrázek
Zdeněk Dvořák - Peříčko

Samsung Digimax L85 - první foto
Samsung je jedna ze značek, která má ve své nabídce několik fotoaparátů ve stylu retro. Jedním z nich je i Digimax L85. Ten se může pochlubit nejen osmimegapixelovým čipem, ale i několika scénickými režimy, a českým menu. Jak vypadají demosnímky, které jsem s ním pořídili, se mužete podívat v tomto článku.

Šestimegová stylovka
Důkazem toho, že společnost Samsung nevyrábí jen retro-fotoaparáty je další model, který Samsung představil. Tento nový ultrakompakt  - "stylovka" - nese označení SDC-MS61.

Přehled cen pro týden šestatřicátý
Další týden je za námi a námi sledované české e-shopy vydaly nové aktualizované ceníky fotoaparátů. V prvním týdnu měsíce září došlo k mnoha změnám - zatímco například fotoaparáty HP v Cybexu zdražily, v TS-Bohemii se HPčka zlevňovaly. V celém ceníku se ale také objevilo poměrně velké množství novinek.

Vysokohorský fotograf Josef Rakoncaj
Výstavu s názvem "Pohledy z vrcholů" hostí brněnský dům U rudého vola na ulici Kobližná. Její autor, Josef Rakoncaj, ji osobně zahájil ve čtvrtek 7.září, snímky si můžou návštěvnící prohlédnout až do 15.listopadu. Na výstavě jsou snímky, které Josef Rakoncaj pořídil při výstupech na himalájské osmitisícovky.

DIGIfoto 5/2006 je tu
Již páté letošní číslo DIGIfota je tu. Co v něm najdete? Rozhovor o úspěšné prázdninové výstavě nizozemské portrétistky Rineke Dijkstra, podrobnou recenzi nové zrcadlovky Sony A100, tipy, triky, fotografie čtenářů a mnohé další - krátce řečeno - 108 stran nabitých informacemi pro vás.

ACDSee 9.0 na dohled
Asi není mnoho počítačových uživatelů, kteří by se tou nebo onou cestou nesetkali s prohlížečem grafiky ACDSee. Její výrobce přichází na trh s novou verzí - 9.0, která by kromě klasického prohlížení obrázků a základních úprav měla mít i několik nových funkcí.

Jak na fotolaby
Ne každý, kdo vlastní digitální fotoaparát k němu má i tiskárnu s PhotoKitem. Přesto však občas chceme některé své snímky mít "na papíře". Jak si své fotografie připravit a čeho se vyvarovat při posílání fotgrafií do fotolabu radí našim čtenářům Jiří Hájek.

Aktualizace firmware pro Pentaxy
Pentax vydal aktualizaci firmwaru pro digitální zrcadlovky *ist DL, *ist DL2, *ist DS a *ist DS2, díky které bude možné v těchto fotoaparátech používat paměťové karty SDHC. Zrcadlovky podporovaly pouze první generaci karet SD s kapacitou do 4 GB.

Závratně citlivý: Fujifilm FinePix F30 (recenze)
Krátce poté, co Fujifilm uvedl FinePix F30, získal tento kousek evropské ocenění TIPA 2006 jako „Nejlepší kompaktní digitál“. Fotoaparát měl jako první ve své kategorii možnost manuálního nastavení citlivosti ISO 3 200 – jaké jsou však obrazové výstupy?