První týden roku 2006 - HP útočí sedmi novinkami

8. ledna 2006
TWEET SDÍLET
První týden roku 2006 -  HP útočí sedmi novinkami
Končí nám první týden po Novém roce. Přestože někteří se teprve vraceli z dovolených a začínají doma upravovat fotografie ze Silvestrovských párty a lyžovaček, ve světě digitální fotografie se už jede naplno. V Las Vegas začal veletrh spotřební elektroniky CES a jednotliví výrobci se můžou přetrhnout aby měli "něco víc" než konkurence.

Firma Kodak hned na začátek roku uvedla na trh svůj nový digitální kompakt s označením Kodak V570. Tento fotoaparát by nebyl ničím nadprůměrný ani zajímavý, nebýt toho, že má dva objektivy. Ten první z nich je klasická optika s trojnásobným zoomem v mezích ohnisek od 39 do 117mm. Ten druhý je širokoúhlý s ohniskem 23mm. Ve fotoaparátu jsou také dva pětimegapixelové CCD čipy - pro každý objektiv jeden.

Na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas Kodak zabodoval - ve čtyřech kategoriích získal prestižní ocenění Innovations 2006 Design and Engineering Awards. A aby těch novinek u Kodaku nebylo málo, kodak nakonec ve čtvrtek oznámil změnu firemního loga.

Jedním z posledních kousků z produktové řady Canonu je PowerShor A610. Jak tenhle mazlík fotí a čím se kromě velikosti osazeného CCD čipu liší od svého příbuzného A620 se dozvíte ve článku Lenky Lindnerové, naší dvorní testerky.

Veletrh spotřební elektroniky CES je v plném proudu a u HP nasadili laťku co se týče počtu nově představených fotoaparátů. Laťka je relativne vysoko posazená - sedmero nových fotoaparátů konkurence překoná asi už jen stěží. Nové fotoaparáty jsou určeny spíše uživatelům nenáročným - tím pádem se dá předpokládat že ani příliš nezatíží zákazníkův rozpočet. O jaké fotoaparáty jde a jaké jsou jejich základní technické parametry, se dozvíte uvnitř článku.

Moravská galerie chystá pro své návštěvníky hned dvě akce, které by mohly zajímat fotografickou veřejnost. Jenou z nich je výstava fotografa Franze Fiedlera, druhou jsou pak zážitky z cest dokumentaristy Jindřicha Štreita.

Na veletrhu CES představuje novinky nejen Kodak či HP, ale napriklad i Fujifilm. Ze čtyř představených modelů stejně jako u Kodaku žádný z představeých modelů asi nezaujme náročnějšího uživatele.

A nakonec jedno zajímavé vlákno z fóra uživatelů. Řešilo se jak správně zmenšovat snímky tak, aby nebyly rozostřené.

Některým z vnímavějších uživatelů možná přišlo, že v prvním týdnu po Novém roce vyšlo na DigiAréně méně článků než je obvyklé. Není to způsobeno nezájmem o čtenáře, ale tím že i náš šéfredaktor je jen člověk a jako mnoho jiných ho po Vánocích skolila choroba a byl proto upoután na lůžko, přičemž nebyl schopen ani vyslovit slovo fotoaparát.

Témata článku: HP

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Sociologie se, jako většina společenských věd, nachází v jistém pnutí. Na jedné straně se snaží popsat procesy, jevy, spojení, která ve společnosti můžeme nacházet. Jde vlastně o činnost, která jako by se snažila zjistit si odstup od zkoumané skutečnosti.

Michal Černý

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

35 Petr Březina

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

16 Petr Březina

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

2 Adam Kos