První týden roku 2006 -  HP útočí sedmi novinkami

První týden roku 2006 - HP útočí sedmi novinkami

Končí nám první týden po Novém roce. Přestože někteří se teprve vraceli z dovolených a začínají doma upravovat fotografie ze Silvestrovských párty a lyžovaček, ve světě digitální fotografie se už jede naplno. V Las Vegas začal veletrh spotřební elektroniky CES a jednotliví výrobci se můžou přetrhnout aby měli "něco víc" než konkurence.

Firma Kodak hned na začátek roku uvedla na trh svůj nový digitální kompakt s označením Kodak V570. Tento fotoaparát by nebyl ničím nadprůměrný ani zajímavý, nebýt toho, že má dva objektivy. Ten první z nich je klasická optika s trojnásobným zoomem v mezích ohnisek od 39 do 117mm. Ten druhý je širokoúhlý s ohniskem 23mm. Ve fotoaparátu jsou také dva pětimegapixelové CCD čipy - pro každý objektiv jeden.

Na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas Kodak zabodoval - ve čtyřech kategoriích získal prestižní ocenění Innovations 2006 Design and Engineering Awards. A aby těch novinek u Kodaku nebylo málo, kodak nakonec ve čtvrtek oznámil změnu firemního loga.

Jedním z posledních kousků z produktové řady Canonu je PowerShor A610. Jak tenhle mazlík fotí a čím se kromě velikosti osazeného CCD čipu liší od svého příbuzného A620 se dozvíte ve článku Lenky Lindnerové, naší dvorní testerky.

Veletrh spotřební elektroniky CES je v plném proudu a u HP nasadili laťku co se týče počtu nově představených fotoaparátů. Laťka je relativne vysoko posazená - sedmero nových fotoaparátů konkurence překoná asi už jen stěží. Nové fotoaparáty jsou určeny spíše uživatelům nenáročným - tím pádem se dá předpokládat že ani příliš nezatíží zákazníkův rozpočet. O jaké fotoaparáty jde a jaké jsou jejich základní technické parametry, se dozvíte uvnitř článku.

Moravská galerie chystá pro své návštěvníky hned dvě akce, které by mohly zajímat fotografickou veřejnost. Jenou z nich je výstava fotografa Franze Fiedlera, druhou jsou pak zážitky z cest dokumentaristy Jindřicha Štreita.

Na veletrhu CES představuje novinky nejen Kodak či HP, ale napriklad i Fujifilm. Ze čtyř představených modelů stejně jako u Kodaku žádný z představeých modelů asi nezaujme náročnějšího uživatele.

A nakonec jedno zajímavé vlákno z fóra uživatelů. Řešilo se jak správně zmenšovat snímky tak, aby nebyly rozostřené.

Některým z vnímavějších uživatelů možná přišlo, že v prvním týdnu po Novém roce vyšlo na DigiAréně méně článků než je obvyklé. Není to způsobeno nezájmem o čtenáře, ale tím že i náš šéfredaktor je jen člověk a jako mnoho jiných ho po Vánocích skolila choroba a byl proto upoután na lůžko, přičemž nebyl schopen ani vyslovit slovo fotoaparát.

Určitě si přečtěte

Články odjinud