Projektor Panasonic v plném HD rozlišení

22. prosince 2006

Společnost Panasonic, součást největšího světového výrobce spotřební elektroniky Matsushita Electric Industrial Co. Ltd., představila svůj první LCD projektor pro domácí kino v plném HD s nativním rozlišením 1080p bodů (1 920 x 1080). Projektor s označením PT-AE1000E uvítají hlavně milovníci filmu a audiovizuální profesionálové, neboť reprodukuje originální kvalitu obrazu a barev v plném HD rozlišení a přesně tak, jak je zamýšleli filmoví tvůrci. Navíc se pyšní nejvyšším kontrastním poměrem ve své třídě (11 000:1).

Klepněte pro větší obrázek

Panasonic PT-AE1000E je vybaven zbrusu novým, vysoce kvalitním optickým systémem, který byl vyvinut právě s cílem dosáhnout detailně prokresleného obrazu s vynikající svítivostí 1 100 lumenů. Součástí tohoto systému je originální soustava asférických čoček, což je komplexní technologie Panasonic kompatibilní se standardem plného vysokého rozlišení full high definition (HD). Tato technologie snižuje objem disperze světla, díky čemuž projektor dosahuje podstatně ostřejšího obrazu. Navíc je projektor vybaven zcela novými LCD panely (C2Fine) s plným HD, které dosahují mnohem hlubšího podání černé díky vertikálnímu uspořádání tekutých krystalů. Zlepšení doznala i technologie Panasonic Dynamic Iris (dynamická clona), která nyní reprodukuje skvostný obraz i v rozlišení plného HD a divákům poskytuje mnohem lepší zážitek ze sledování domácího kina.

„Ve spolupráci s předními hollywoodskými koloristy a filmovými odborníky jsme vyvinuli špičkovou projekční technologii, která nám pomůže uspokojit rostoucí poptávku po vysoce kvalitních zařízeních pro domácí zábavu, zejména v oblasti plného HD,“ prohlásil Jérôme Berrard, odpovědný za segment projektorů ve společnosti Panasonic Marketing Europe. „Nový LCD projektor PT-AE1000E proto jistě ocení profesionálové i milovníci kvalitního domácího kina a audiovizuální reprodukce, kteří požadují maximálně bohaté barvy a co nejostřejší obraz. Tento projektor jim konečně nabídne kvalitu prvotřídního kinosálu i v pohodlí obývacího pokoje.“

PT-AE1000E dokáže reprodukovat filmy i další vizuální obsah s neobyčejnou přesností. Nový originální barevný filtr využívá technologie optické adjustace, díky čemuž dosahuje mnohem vyšší čistoty třech primárních barev, červené, zelené a modré, hlubší černé a celkově bohatšího barevného spektra. Nový filtr dokáže zejména velice přesně reprodukovat jemné variace v jasu a odstínu. Projektor PT-AE1000E je rovněž vybaven dobře známou technologií „vyhlazení obrazu“ (Smooth Screen), která eliminuje tzv. mřížku, jež se může objevit mezi jednotlivými body a negativně ovlivnit kvalitu obrazu. Technologie byla optimalizována pro panely s plným HD, takže uživatelé si budou moci naplno vychutnat brilantního hlubokého obrazu, jaký dosud znali pouze z kinosálu.

Klepněte pro větší obrázek

Nový LCD projektor je vybaven řadou profesionálních funkcí, s nimiž si uživatel může upravit obraz dle svého přání. Projektor je například vybaven kontrolním osciloskopem, který většinou nacházíme na profesionálních video přístrojích a který měří jas signálu vycházejícího z určitého zdroje. Díky této funkci si uživatel snadno ověří, zda zdroj vysílá signál v plném dynamickém rozpětí, případně lze tento signál upravit tak, aby co nejlépe odpovídal potřebám domácího kina. Všechny změny barevného nastavení se pak přehledně znázorní v grafické podobě.

Funkce Cinema Color Management pomáhá s úpravou zhruba 1 070 000 000 barev za použití 14bitové gama korekce, výsledkem čehož je lepší kontrola nad jednotlivými barvami. Podobný postup používají koloristé v hollywoodských filmových studiích. PT-AE1000E rovněž disponuje obrazovými režimy, které používají filmová studia při výrobě a postprodukci.

Nastavení a instalace projektoru je naprosto jednoduchá. Projektor je vybaven dvojnásobným aktivním zoomem (jako vůbec první ve své třídě) a má posuvný objektiv, který je zároveň největším mezi projektory s plným HD. Díky těmto funkcím dokáže projektor reprodukovat plnohodnotný obraz o úhlopříčce 100 palců ze vzdálenosti pouhých 1,24 metru.

Nový posuvný objektiv zajišťuje 100procentní vertikální a 40procentní horizontální adjustaci, takže lze projektor bez problémů umístit těsně pod strop nebo na podstavec. Stropní instalaci usnadňuje též speciální design projektoru s centrálním umístěním objektivu a možností snadné výměny filtru a lampy. PT-AE1000E je k dispozici v elegantním černém provedení, které bude dokonale ladit se soustavou domácího kina. Univerzální dálkový ovladač umožní uživatelům ovládat celý systém domácího kina najednou.

Projektor Panasonic PT-AE1000E si lze zakoupit pouze u specializovaných partnerů Panasonic, certifikovaných pro prodej plně HD projektorů pro domácí kino. Doporučená cena je 124 995 včetně DPH.

Témata článku: Tiskové zprávy


Manipulace, neomezená moc a zisk na prvním místě. Kauza Facebook Papers otřásá Zuckerbergovým impériem

Manipulace, neomezená moc a zisk na prvním místě. Kauza Facebook Papers otřásá Zuckerbergovým impériem

** Whistleblowerka vynesla tisíce interních dokumentů Facebooku ** Síť nezvládá moderovat hate speech ani dezinformace ** Zuckerberg nemá nikoho, kdo by se mu postavil

Lukáš Václavík
CenzuraKauzyFacebook
Sestaveno jest. Raketa SLS je hotová, odstartuje nejdříve v únoru

Sestaveno jest. Raketa SLS je hotová, odstartuje nejdříve v únoru

** NASA dokončila sestavování rakety SLS pro misi Artemis 1 ** K prvnímu startu rakety by mohlo dojít v polovině února ** Raketa vynese loď Orion na dráhu kolem Měsíce

Petr Kubala
SLSArtemisMěsícRaketa
Windows XP slaví 20 let. Takhle jsme systém přivítali v říjnu 2001

Windows XP slaví 20 let. Takhle jsme systém přivítali v říjnu 2001

Lukáš Václavík
Windows XPOperační systémyMicrosoft