Projektor Panasonic v plném HD rozlišení

22. prosince 2006

Společnost Panasonic, součást největšího světového výrobce spotřební elektroniky Matsushita Electric Industrial Co. Ltd., představila svůj první LCD projektor pro domácí kino v plném HD s nativním rozlišením 1080p bodů (1 920 x 1080). Projektor s označením PT-AE1000E uvítají hlavně milovníci filmu a audiovizuální profesionálové, neboť reprodukuje originální kvalitu obrazu a barev v plném HD rozlišení a přesně tak, jak je zamýšleli filmoví tvůrci. Navíc se pyšní nejvyšším kontrastním poměrem ve své třídě (11 000:1).

Klepněte pro větší obrázek

Panasonic PT-AE1000E je vybaven zbrusu novým, vysoce kvalitním optickým systémem, který byl vyvinut právě s cílem dosáhnout detailně prokresleného obrazu s vynikající svítivostí 1 100 lumenů. Součástí tohoto systému je originální soustava asférických čoček, což je komplexní technologie Panasonic kompatibilní se standardem plného vysokého rozlišení full high definition (HD). Tato technologie snižuje objem disperze světla, díky čemuž projektor dosahuje podstatně ostřejšího obrazu. Navíc je projektor vybaven zcela novými LCD panely (C2Fine) s plným HD, které dosahují mnohem hlubšího podání černé díky vertikálnímu uspořádání tekutých krystalů. Zlepšení doznala i technologie Panasonic Dynamic Iris (dynamická clona), která nyní reprodukuje skvostný obraz i v rozlišení plného HD a divákům poskytuje mnohem lepší zážitek ze sledování domácího kina.

„Ve spolupráci s předními hollywoodskými koloristy a filmovými odborníky jsme vyvinuli špičkovou projekční technologii, která nám pomůže uspokojit rostoucí poptávku po vysoce kvalitních zařízeních pro domácí zábavu, zejména v oblasti plného HD,“ prohlásil Jérôme Berrard, odpovědný za segment projektorů ve společnosti Panasonic Marketing Europe. „Nový LCD projektor PT-AE1000E proto jistě ocení profesionálové i milovníci kvalitního domácího kina a audiovizuální reprodukce, kteří požadují maximálně bohaté barvy a co nejostřejší obraz. Tento projektor jim konečně nabídne kvalitu prvotřídního kinosálu i v pohodlí obývacího pokoje.“

PT-AE1000E dokáže reprodukovat filmy i další vizuální obsah s neobyčejnou přesností. Nový originální barevný filtr využívá technologie optické adjustace, díky čemuž dosahuje mnohem vyšší čistoty třech primárních barev, červené, zelené a modré, hlubší černé a celkově bohatšího barevného spektra. Nový filtr dokáže zejména velice přesně reprodukovat jemné variace v jasu a odstínu. Projektor PT-AE1000E je rovněž vybaven dobře známou technologií „vyhlazení obrazu“ (Smooth Screen), která eliminuje tzv. mřížku, jež se může objevit mezi jednotlivými body a negativně ovlivnit kvalitu obrazu. Technologie byla optimalizována pro panely s plným HD, takže uživatelé si budou moci naplno vychutnat brilantního hlubokého obrazu, jaký dosud znali pouze z kinosálu.

Klepněte pro větší obrázek

Nový LCD projektor je vybaven řadou profesionálních funkcí, s nimiž si uživatel může upravit obraz dle svého přání. Projektor je například vybaven kontrolním osciloskopem, který většinou nacházíme na profesionálních video přístrojích a který měří jas signálu vycházejícího z určitého zdroje. Díky této funkci si uživatel snadno ověří, zda zdroj vysílá signál v plném dynamickém rozpětí, případně lze tento signál upravit tak, aby co nejlépe odpovídal potřebám domácího kina. Všechny změny barevného nastavení se pak přehledně znázorní v grafické podobě.

Funkce Cinema Color Management pomáhá s úpravou zhruba 1 070 000 000 barev za použití 14bitové gama korekce, výsledkem čehož je lepší kontrola nad jednotlivými barvami. Podobný postup používají koloristé v hollywoodských filmových studiích. PT-AE1000E rovněž disponuje obrazovými režimy, které používají filmová studia při výrobě a postprodukci.

Nastavení a instalace projektoru je naprosto jednoduchá. Projektor je vybaven dvojnásobným aktivním zoomem (jako vůbec první ve své třídě) a má posuvný objektiv, který je zároveň největším mezi projektory s plným HD. Díky těmto funkcím dokáže projektor reprodukovat plnohodnotný obraz o úhlopříčce 100 palců ze vzdálenosti pouhých 1,24 metru.

Nový posuvný objektiv zajišťuje 100procentní vertikální a 40procentní horizontální adjustaci, takže lze projektor bez problémů umístit těsně pod strop nebo na podstavec. Stropní instalaci usnadňuje též speciální design projektoru s centrálním umístěním objektivu a možností snadné výměny filtru a lampy. PT-AE1000E je k dispozici v elegantním černém provedení, které bude dokonale ladit se soustavou domácího kina. Univerzální dálkový ovladač umožní uživatelům ovládat celý systém domácího kina najednou.

Projektor Panasonic PT-AE1000E si lze zakoupit pouze u specializovaných partnerů Panasonic, certifikovaných pro prodej plně HD projektorů pro domácí kino. Doporučená cena je 124 995 včetně DPH.

Témata článku: Tiskové zprávy


25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Budoucí smartphony ochrání Gorilla Glass Victus 2. Displej má přežít i při pád telefonu ze dvou metrů na asfalt

Budoucí smartphony ochrání Gorilla Glass Victus 2. Displej má přežít i při pád telefonu ze dvou metrů na asfalt

** Corning představil ještě odolnější sklo pro telefony ** Zůstává má stejná odolnost škrábanců jako u skla Victus ** Dvojka však vylepšuje odolnost vůči pádům na beton a asfalt

Martin Chroust
Victus 2Gorilla GlassSmartphony
Recenze hry Gungrave G.O.R.E. Jedním slovem mlátička. Aneb když hra nemá co více nabídnout

Recenze hry Gungrave G.O.R.E. Jedním slovem mlátička. Aneb když hra nemá co více nabídnout

Old school akční rubačka, která je i přes to, že se občas snaží, intelektuálně prázdná až hanba.

Michal Drmla
Gungrave G.O.R.E.RecenzePC
25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Need for Speed Unbound můžete hrát už dnes. Co očekávat od pokračování legendárních závodů?

Need for Speed Unbound můžete hrát už dnes. Co očekávat od pokračování legendárních závodů?

Pokud si pořídíte Palace edici, nemusíte čekat do pátku, abyste si zahráli nové Need for Speed. Zatím jsme pro vás připravili souhrn toho, co od Unbound můžete očekávat.

Jindřich Landa
Need for Speed UnboundPreview