Profesionální strašák holubů? Kvůli pěkné fotce na Instagramu cokoli

21. října 2019
TWEET SDÍLET

Pro pěknou fotografii udělají lidi mnohé. Třeba si najmou „profesionálního“ strašáka holubů. Thajská pamětihodnost, brána Tha Pae a její starobylá zeď z červených cihel je oblíbenou turistickou atrakcí města Chiang Mai. Vyjma hejn turistů se zde ale nacházejí i hejna holubů.

A fotky s nimi přidávají místu ještě na větší zajímavosti a dynamice. Také proto se místní podnikavci uchýlili k tomu, že budou ony holuby turistům za drobnou úplatu plašit a fotit je u toho. Fotoaparát musí mít turista vlastní, jako nástroj strašení však postačí např. mávnutí vlaječky, či vhození nějakého předmětu doprostřed hejna, kupříkladu čepice.

A kolik si za tento akt místní podnikatelé účtují? Je to kolem 20 bathů, což je v přepočtu cca 0,65 dolarů nebo 15 Kč. Takový profesionální holubí strašák si tak za den dokáže vydělat až 350 bathů, cože je cca 11,5 dolarů nebo 270 Kč. Zákonná minimální denní mzda v Thajsku se přitom pohybuje mezi 308 až 330 bathy.

Asi z toho tedy nezbohatnou, na druhou stranu se alespoň nejedná o příliš náročnou práci. Pokud máte na toto zajímavé místo náhodou namířeno i vy, počítejte s tím, že účtenku za tento úkon od místního strašáka asi nedostanete. A abyste věděli, do čeho jdete, mrkněte na Instagram. Stačí když do hledání zadáte #thepaegate.

Témata článku: Kultura, Selfie, Instagram, Selfie tyče na Heureka.cz