Profesionální kompakt Sigma DP2 opět aktuální

Sigma oznámila zahájení prodeje a stanovila cenu kompaktu DP2, který byl netrpělivě očekáván veletrhu Photokina 2008, kde byla poprvé představena jeho koncepce. Tento neobvyklý kompakt se vyznačuje objektivem s pevnou ohniskovou vzdáleností a velkým snímačem typu Foveon. Pro svou cenu a kvalitu fotografií je určen především profesionálním fotografům.

sigma-dp2-back.jpg sigma-dp2-front.jpg
Sigma DP2

Se svým předchůdcem Sigma DP1, který zůstává v prodeji, má společný snímač Foveon X3 s rozlišením 4,7 Mpx (14 Mpx interpolovaných) a rozměry 20,7 × 13,8 mm. Objektiv DP2 se dočkal „protažení“: jeho ohnisko již není širokoúhlých 28 mm (DP1), ale reportážních 41 mm. Dále byla zlepšena světelnost na F2,8. Z dalších inovací můžeme uvést nový a rychlejší obrazový procesor True II, maximální citlivost ISO 3 200, uživatelské tlačítko pro rychlý přístup k osmi nejčastěji používaným funkcím a nový software Sigma PhotoPro pro zpracování snímků ve formátu RAW.

Můžeme doufat, že se kompakt brzy objeví v prodeji i v České republice. Jeho cena byla stanovena zatím pouze pro Velkou Británii. Angličané za kompakt zaplatí asi 600 liber. K němu si mohou přikoupit hledáček VF-21 za 115 liber a sluneční clonu HA-21 za 20 liber. Při současném kurzu celý komplet vyjde téměř na 25 tisíc korun.

Zdroj: dpreview.com
 

Určitě si přečtěte

Články odjinud