ProCamera – profiaplikace, ze které budete unešeni. Navíc umí česky

7. října 2020
TWEET SDÍLET

ProCamera je profesionální fotografická aplikace, která už má za sebou jedenáctiletou historii. Ale až s poslední aktualizací dostala taková vylepšení, že se českým uživatelům vyplatí víc než jiné tituly dostupné na platformě iOS. Dostala totiž českou lokalizaci, a k tomu i zásadně vylepšila své fotografické dovednosti.

ProCamera je sice navržena pro použití v každodenních situacích, takže i když potěší každého běžného uživatele, myslí i na toho profesionálního. Na telefony iPhone totiž přináší funkce z pokročilých fotoaparátů, ukládání do souboru RAW, k tomu poskytuje i režim nahrávání videa a komplexní sadu pro úpravu fotografií, ve které nechybí editace hloubky ostrosti.

Nastavení času závěrky, hodnoty ISO a vyvážení bílé jsou samozřejmostí, různé režimy už jsou ale příjemným bonusem. Jedná se například o:

  • LowLight (a LowLight Plus), čili focení ve špatných světelných podmínkách
  • Bothie sloužící k nahrávání záznamu z přední i zadní kamery zároveň
  • APC – automatickou korekci perspektivy

Aplikace zobrazuje histogram, umožňuje i měnit poměry stran fotografie a nechybí užitečná funkce Zebra Stripes (zebrové pruhy), které upozorňují na přepaly a podpaly.

U HDR lze využít manuálního bracketingu expozice, což každá aplikace také rozhodně nenabízí. Během něho se tak z až sedmi snímků složí jeden výsledný. Low Light v HDR pak zaznamená snímků dokonce 10 a to s dlouhou expozicí tak, aby měl výsledek minimum šumu. Kouzlit však aplikace umí i s videem. Tomu totiž umožní ruční volbu hodnoty ISO.

Aplikace nicméně vyniká i svými editačními možnostmi. Filtry jsou samozřejmostí, nechybí ale ani RGB křivky a jednoduchá úprava za pomoci posuvníků. Aplikace není zdarma, ale její cena je opodstatněná, a to i když jsou funkce LowLight Plus a vividHDR dostupné až po dodatečném nákupu. Jednoduše řečeno – chcete-li pozvednout svou mobilní fotografii na vyšší úroveň, měli byste fotit pokročilejším titulem, než je nativní Fotoaparát. A ProCamera se k tomu přímo nabízí.

Základní informace: 

  • Název: ProCamera. Capture the Moment 
  • Vývojář: Cocologics GmbH 
  • Velikost: 108,1 MB 
  • Cena: 229 Kč s In-App nákupy 
  • Odkazy: web aplikace, stažení v App Store

Témata článku: Fotoaplikace, iPhone, iOS

Určitě si přečtěte

Zeiss ZX1 má svoji cenu a objevila se možnost předobjednávek

Zeiss ZX1 má svoji cenu a objevila se možnost předobjednávek

4 Petr Březina

Petr Březina
ZeissKompaktní fotoaparáty
Panasonic Lumix S5, kompaktní hybridní fullframe fotoaparát je tu!

Panasonic Lumix S5, kompaktní hybridní fullframe fotoaparát je tu!

11 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Panasonic