Proč vyměnit starý notebook za nový?

Prezentace klienta 1. října 2019
TWEET SDÍLET
Proč vyměnit starý notebook za nový?
Máte notebook již déle než 5 let? V tom případě pro vás máme nachystaných 5 důvodů, proč se vyplatí investovat do nového.

1. Nástup rychlých SSD disků

Za posledních pár let došlo v oblasti výbavy laptopů k celé řadě změn. Dokonce i levné repasované notebooky již často obsahují disk typu SSD, který citelně zrychluje veškeré činnosti. Ať už jde o prohlížení webových stránek, spouštění náročných aplikací, nebo například o dávkovou úpravu většího množství fotografií.

Prakticky každý starší notebook je vybaven jen plotnovým diskem se sníženou rychlostí otáček. Jeho poznávacím znamením je to, že neustále na něco čekáte. Také jeho provoz je poměrně hlučný. Příchod moderních flashových pamětí SSD nabízí sice nižší kapacitu, ale ta je vykoupena takovou rychlostí, že i naprostý počítačový laik pozná dramatický rozdíl – například zapnutí počítače trvá maximálně desítky sekund.

2. Čtyři jádra procesorů jako nový standard

Dominance Intelu v oblasti procesorů pomalu končí. AMD vytáhlo těžké trumfy v podobě Ryzenů a pomalu se rozšiřuje kromě desktopů i do notebooků. Díky vyšší konkurenci tak můžeme směle prohlásit, že čtyřjádrové CPU by měl obsahovat již prakticky každý notebook. Vyšší výpočetní výkon se hodí zejména při zpracování videa nebo při zpracování fotografií. Moderní procesory jsou však také energeticky nenáročné, takže i přes nárůst výkonu vydrží baterie laptopu déle.

3. Dotykový, nebo dokonce překlápěcí displej

Moderní doba si žádá jiný přístup k používání notebooku. Například při pořízení konvertibilního zařízení si můžete vychutnat plně dotykové ovládání jako na tabletu. Pro sledování videa se pak hodí režim stanu. Zkrátka si můžete zvolit takový úhel používání, jaký vám zrovna vyhovuje. Díky tomu si pro pohodlnou konzumaci multimédií nemusíte kupovat klasický tablet. A za ušetřené peníze si pořídíte například lepší doplňkové příslušenství.

Klepněte pro větší obrázek

4. Delší výdrž na baterii

Starý notebook již bude mít prakticky mrtvou baterii a bez napájení funguje jen po velmi omezenou dobu. S novým notebookem se dostanete minimálně na 5 hodin výdrže. Často však moderní zařízení nabízí i 10 hodin bez napájení. To je benefit, za který stojí za to si připlatit.

5. Kvalitní IPS displej

Pakliže nemáte k notebooku připojený samostatný monitor, je jasné, že na 5 let starém stroji toho na displeji moc neuvidíte. Zejména ve venkovním prostředí nebo pokud ho sledujete pod špatným úhlem. Obyčejný TN panel používáním rychle ztrácí původní kvality. Oproti tomu dnes již v podstatě v každé cenové hladině naleznete kvalitní IPS panel. Ten lze sledovat z jakéhokoliv úhlu, a přesto bude obraz stále kvalitní a plný barev.

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

28 Petr Březina

12 nejlepších objektivů, které určitě chcete najít pod stromečkem

12 nejlepších objektivů, které určitě chcete najít pod stromečkem

Objektiv je nedílnou součástí každého fotoaparátu a u některých je možné jej vyměnit. To je obrovská výhoda při kreativní fotografické tvorbě. Jaké sklo by se mohlo objevit pod vánočním stromečkem nadšeného fotografa?

42 Petr Březina

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

52 Adam Kos

Fujifilm X-T30: Výkon ve stylovém kompaktním těle [test]

Fujifilm X-T30: Výkon ve stylovém kompaktním těle [test]

V dnešním testu se zaměříme na třetí generaci pokročilých APS-C bezzrcadlovek Fujifilmu. Model X-T30 sdílí podstatné vlastnosti s vlajkovou lodí systému Fujifilmem X-T3. Co vše fotoaparát zvládne a k čemu se hodí?

11 Helena Vyplelová

Ceny EISA 2019–2020: hledání nové struktury a záplava objektivů

Ceny EISA 2019–2020: hledání nové struktury a záplava objektivů

Po roce byly rozdány ceny EISA, které vyhlašuje sdružení evropských zájmových časopisů. Letošní ročník ještě naléhavěji volá po reflexi periodicity i struktury udělování ocenění. I tentokrát se dostalo na všechny velké fotografické značky, jednotlivé kategorie jsou však definovány stále vágněji.

1 Helena Vyplelová