Problematický přebytek plastů okem fotografa

Problematický přebytek plastů okem fotografa

Problém s výrazně narůstajícím množstvím plastových výrobků, které v posledních letech značně zamořují světové oceány, došel do stavu, kdy se na nadnárodní úrovní vážně debatuje o zákazu jednorázových plastových výrobků a obchody zpoplatnily výdej igelitových nákupních tašek.

Soldatou_Greenpeace_VonWong_TruckloadOfPlastics_BTS_EXTRA-74.jpg.optimal.jpg

Podle statistik se do světových vod dostane každou minutu množství plastového odpadu, který vydá na celý odpadní kontejner. Málokdo si však takové množství odpadu dokáže představit, a proto se rozhodl fotograf Benjamin Von Wong množství plastů demonstrovat na sérii fotografií.

Společně se zástupci organizace Greenpeace se vypravil na řecký ostrov Korfu, kde nafotil provokativní fotografie zaměřené právě na problém s plasty. Nápomocni mu v této činnosti mimo jiné byly i místní organizace, které se zaměřují na ekologii a nakládání s odpady – právě s jejich pomocí sehnal dostatečné množství použitých plastových nádob pro účely fotografování.

Soldatou_Greenpeace_VonWong_TruckloadOfPlastics-4.jpg.optimal.jpgSoldatou_Greenpeace_VonWong_TruckloadOfPlastics_BTS_EXTRA-48.jpg.optimal.jpg

Určitě si přečtěte

Články odjinud