Pro efektnější fotografie pod vodou – Digitalofoto má LED světla s IP68

11. srpna 2020
TWEET SDÍLET

Digitalofoto představila světu svá nová LED světla P7RGBPRO a P120 RGB nabízející 36 tisíc možných barev s teplotou vyvážení bílé od 3 000 až po 5 700 K s nárokovaným CRI více než 95. A stejně jako mnoho jiných nových zařízení,  můžete i tato ovládat z aplikace vašeho smartphonu.

Největší předností světel je samozřejmě krytí IP68, které jim umožňuje použití nejen v prašných podmínkách, ale můžete je i používat ve vodě. To konkrétně do hloubky 1,5 m po dobu 30 minut. Světla jsou k dispozici ve dvou velikostech. Jedno nabídne délku 40 cm a druhé pak 120 cm. Obě jsou vybaveny vestavěnou baterií, která poskytne až 4,5 hodiny používání. Nabíjí se za pomoci USB-C konektoru. 

Abyste se nemuseli spoléhat na provázanost s telefonem (nebo na dálkové ovládání, které je součástí balení), světla na sobě obsahují i tlačítka, která vám umožní jejich zapnutí/vypnutí, ale i změnu režimů, úpravu jasu atd. Aplikace však nabídne plynulé nastavení vyvážení bílé a to mezi 3 000 a 5 700 K, a také výběr z palety 36 000 barev. Na dálku samozřejmě umožní i aktivovat některý ze čtyř režimů, kterými jsou Lightning, Gradient, Progressive Mode a Police Car Mode.

Jak spolehlivá však bude komunikace mezi světly a mobilním telefonem potažmo dálkovým ovládáním, je zatím otázkou. Voda přece jen nenabízí takové propustnosti signálů jako vzduch. Menší varianta světla vás vyjde na bezmála 96 dolarů (cca 2 150 Kč), větší stojí 200 dolarů (cca 4 400 Kč). Kupovat můžete přímo na webu výrobce Digitalofoto.

Témata článku: Příslušenství, Blesky a světla

Určitě si přečtěte

Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Uživatelé Instagramu udělají pro lajky cokoli, nehledě na to, jak je to nebezpečné nebo hloupé.

Petr Březina

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová