Příští týden Digimax V50

8. července 2004
TWEET SDÍLET

Před měsícem jsme vás informovali o novém digitálním fotoaparátu značky Samsung - o Digimaxu V5. 12. července vstoupí na český trh další z digimaxové řady, pětimegapixelový model V50.

Základ pro kvalitní snímky zajišťuje značkový objektiv Schneider-Kreuznach, který pracuje s trojnásobným rozsahem 38–113 mm a světelností F2,8–F4,9. Přístroj disponuje vedle automatiky časovou i clonovou prioritou, k dispozici je 10 scénických režimů. U makrorežimu je možné využít vzdálenost od čtyř centimetrů.

Klepněte pro větší obrázek

Pořízené snímky se ukládají na paměťové karty SD/MMC, nebo Memory Stick Duo a to i ve verzi Pro – Samsung tak pokračuje ve své "tradici" používání duálních paměťových slotů. Fotografie si můžete prohlédnout na LCD displeji s dvoupalcovou uhlopříčkou, umístěném na výklopném a otočném panelu. Přímo v digitálu je možné snímky zeditovat - změnit jejich velikost nebo provést výřez.
Vaše videosekvence se zvukovou nahrávkou uloží Digimax V50 v kvalitním rozlišení 640 × 480 px při maximální snímkové rychlosti 30 fps, ve formátu MPEG-4. Délka videosekvencí je omezená pouze kapacitou paměťové karty.
Pro komunikaci s PC využijete rychlé rozhraní USB 2.0. Přístroj také podporuje přenosový protokol PictBridge pro přímý tisk fotografií bez počítače.
Podobně jako u některých starších modelů Digimax může V50 používat k napájení buď dva tužkové akumulátory, jednu lithiovou baterii typu CR-V3, případně lze dokoupit Li-Ion akumulátorový blok s nabíječkou.

Cena pro český trh byla stanovena na 13 990 korun. Nutno dodat, že u takto vybaveného digitálu je to cena velmi příjemná.

Určitě si přečtěte

Fujifilm X-S10 – novou bezzrcadlovku doplňuje řada novinek

Fujifilm X-S10 – novou bezzrcadlovku doplňuje řada novinek

26 Petr Březina

Petr Březina
BezzrcadlovkyFujifilm
6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Software
Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

4 Michal Černý

Michal Černý
Fotografie týdne