Příští týden Digimax V50

Před měsícem jsme vás informovali o novém digitálním fotoaparátu značky Samsung - o Digimaxu V5. 12. července vstoupí na český trh další z digimaxové řady, pětimegapixelový model V50.

Základ pro kvalitní snímky zajišťuje značkový objektiv Schneider-Kreuznach, který pracuje s trojnásobným rozsahem 38–113 mm a světelností F2,8–F4,9. Přístroj disponuje vedle automatiky časovou i clonovou prioritou, k dispozici je 10 scénických režimů. U makrorežimu je možné využít vzdálenost od čtyř centimetrů.

Pořízené snímky se ukládají na paměťové karty SD/MMC, nebo Memory Stick Duo a to i ve verzi Pro – Samsung tak pokračuje ve své "tradici" používání duálních paměťových slotů. Fotografie si můžete prohlédnout na LCD displeji s dvoupalcovou uhlopříčkou, umístěném na výklopném a otočném panelu. Přímo v digitálu je možné snímky zeditovat - změnit jejich velikost nebo provést výřez.
Vaše videosekvence se zvukovou nahrávkou uloží Digimax V50 v kvalitním rozlišení 640 × 480 px při maximální snímkové rychlosti 30 fps, ve formátu MPEG-4. Délka videosekvencí je omezená pouze kapacitou paměťové karty.
Pro komunikaci s PC využijete rychlé rozhraní USB 2.0. Přístroj také podporuje přenosový protokol PictBridge pro přímý tisk fotografií bez počítače.
Podobně jako u některých starších modelů Digimax může V50 používat k napájení buď dva tužkové akumulátory, jednu lithiovou baterii typu CR-V3, případně lze dokoupit Li-Ion akumulátorový blok s nabíječkou.

Cena pro český trh byla stanovena na 13 990 korun. Nutno dodat, že u takto vybaveného digitálu je to cena velmi příjemná.

Určitě si přečtěte

Články odjinud