Příběhy od Šibíka

14. června 2006
TWEET SDÍLET

Jan Šibík patří snad k nejznámějším současným českým fotografům. Jeho snímky se pravidelně objevují v Reflexu, vydal několik publikací, prostřednictvím svých fotografií se snažil získat finanční prostředky na různé humanitární akce, aktuální výstava Šibíkových snímků není v Čechách první. Jeho snímky netřeba představovat.

Klepněte pro větší obrázek
Irák: Bagdád, 2003
Klepněte pro větší obrázek
Irán: Teherán, 2003

Jan Šibík patří ke skupině lidí, kteří jsou velmi pracovití. Jeho úspěch se nezrodil jen tak z ničeho, ale díky měsícům a rokům práce. I díky tomu máme nyní možnost koupit si Šibíkovu novou knihu fotografií nazvanou jednoduše Stories. Zároveň také můžeme navštívit výstavu snímků vybraných pro tuto publikaci v prostorách Staroměstské radnice v Praze (výstava potrvá do 6. července). Novou knihu Jana Šibíka si můžete prohlédnout zde.

Klepněte pro větší obrázek             Klepněte pro větší obrázek
Indie: Kólhápur, 2003                                                                           Palestina: Rafáh, 2004

Více informací o výstavě, Janu Šibíkovi a jeho projektech naleznete na jeho webových stránkách.


Fotografie měsíce: Sušáky

Fotografie měsíce: Sušáky

Společným jmenovatelem většiny vybraných snímků je netradiční pohled na fotografii. Autoři a autorky ukazují, že dokumentaristika nemusí být jedinou rovinou fotografování.

Michal Černý
Fotografie týdne
Nikon Z 14–30 mm F4 S – předražený seťák? (test objektivu)

Nikon Z 14–30 mm F4 S – předražený seťák? (test objektivu)

Kompaktní širokoúhlý objektiv Nikon má trochu problémy s identitou – je seťákem nebo nástrojem pro profesionály? Nebo je určený pro dovolenkáře?

Jan Pánek
Širokoúhlé objektivyNikon