Premiant: Canon PowerShot G10 (test)

14. prosince 2008
TWEET SDÍLET
Premiant: Canon PowerShot G10 (test)
S podzimní nadílkou od Canonu vstoupil na trh také „prémiový“ model PowerShot G10. Zasvěcení vědí že jde o vyspělý kompakt.

Canon PowerShot G10 vyzrál ve své třídě v opravdu luxusní digitál. Konečně jej můžeme kladně ohodnotit z hlediska ergonomie, neboť disponuje pohodlným gripem, navíc podstatně vylepšil a zjednodušil ovládání. Přínosem jsou nejen nové funkce, ale především nový objektiv s širokoúhlým ohniskem 28 mm, respektováníhodný je i nový displej s obrovským rozlišením 460 000 pixelů.

Zklamání však přináší docela silná komprese JPEGu. Nepříjemnosti očekávejte při posuzování hladiny šumu – malý potenciál pixelů na 1/1,7" snímači s rozlišením bezmála 15 Mpx se musí nutně negativně projevit. Zárukou pro dobré výsledky je však formát RAW, pomocí kterého z tohoto přístroje dostanete špičkovou obrazovou kvalitu, kterou se nebojíme srovnat s amatérskými zrcadlovkami.

Povedenou novinku hodnotíme jako jeden z nejlepších vyspělých modelů současnosti. Zvýšit pozornost by měli zejména zkušenější uživatelé, protože kombinace plné manuální kontroly, vynikající výbavy a výborné obrazové kvality za to stojí. Jako záložní model k zrcadlovce je PowerShot G10 ideálem.

Plusy:

  • široké ohnisko 
  • formát RAW
  • výborný displej (3“ + 460 000 pixelů)
  • rychlostní parametry
  • spektrum doplňkového příslušenství

Mínusy:

  • komprese JPEGu
  • nízké rozlišení videa

Zdroj:

Cena:

  • výrobcem doporučená 13 490 Kč vč. DPH

Klepněte pro větší obrázekChcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou video-prezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky z digitálního kompaktu Canon PowerShot G10?

Témata článku: Testy, Canon

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

28 Petr Březina

Fotografie týdne: Pohlazení – o smrti a její důležitosti pro bytí

Fotografie týdne: Pohlazení – o smrti a její důležitosti pro bytí

Středověký člověk, jak upozorňuje Jacques Le Goff, má ke smrti dvojí silný vztah. Smrt je především branou do nebe. Je tím, pro co žijeme, můžeme sledovat těšení se na smrt, která je vysvobozením z pozemského utrpení a strádání.

Michal Černý

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly pod stromečkem potěšit nejen vás, ale i vaše blízké.

87 Helena Vyplelová