Přelomový týden roku na DigiAreně - Námořní deník hraběte Dubského podruhé...

2. července 2006
TWEET SDÍLET
První polovinu roku 2006 máme za sebou. Přelomový týden nám přinesl kromě vlny veder i několik aktualizací firmwaru, první pohledy i recenze digitálních fotoaparátů, nový přehled cen a nový katalog objektivů Sigma.

Sony A100 a kompatibilita s objektivy Minolta
V úterý 20.června proběhlo oficiální představení digitální zrcadlovky Sony Alfa A100 v České republice. Vůbec první demosnímky jsme vám přinesli hned po oficiálním evropském představení A100 v Maroku, proto jsme se nyní rozhodli mimo jiné otestovat, jak je to se slibovanou kompatibilitou s objektivy Minolta. Vzali jsme si s sebou několik postarších objektivů a jak testy dopadly, se dozvíte v našem článku.

Aktualizace firmwaru
Společnost Olympus na svých stránkách zveřejnila aktualizace firmwaru pro své zrcadlovky E-300 a E-330. Nový software by měl vašim zrcadlovkám přinést mnohá vylepšení. Ani Pentax se nedrží zpátky a tak i na jeho zákazníky, kteří vlastní Pentax Optio A10, čeká nový firmware. Podle informací výrobce by tato aktualizace měla vylepšit funkčnost autofokusu.

Kodak V610 - první foto
Specialita společnosti Kodak, fotoaparát s dvěma objektivy, není na trhu ničím novým. Prvním dvouobjektivovým digitálem této značky byl model V570, u kterého byl jeden objektiv s pevným ohniskem a druhý zoomový. Novinka letošního jara – Kodak V610 má také dva objektivy, oba jsou však zoomové.

Nový katalog objektivů Sigma
Sigma vydala nový katalog objektivů, doplněný o nejnovější modely, pokud uvažujete o nákupu nového "skla", určitě nezapomeňte nahlédnout i do něj.

Nové Casio EX-Z70
Dalšího zástupce z řady Exilim Zoom, model EX-Z70, představila společnost Casio. Jak je u ní dobrým zvykem, i v tomto případě z názvu poznáte, jaké rozlišení má snímač fotoaparátu. Přesně tak, je to sedm megapixelů, respektive o něco více – 7,2 Mpx. Společnost Casio také vypustila na trh nový model kompaktu, který nese označení S600D. Od svého dvojčete S600 se neliší ničím jiným, než jen formátem ukládní videa - DivX.

Kodak EasyShare nově
Kodak vydal aktualizaci svého programu EasyShare, který je dodáván ke všem fotoaparátům tohoto výrobce. Tato aktualizace umožňuje vylepšený tisk fotografií, tvorbu blahopřání a mnohé další.

Přehled cen digitálních fotoaparátů
Poslední červnový týden přináší kromě tropického vedra také slevy. Zlevnil hlavně Nikon, konkrétně v Cybexu a Oehlingu. Druhý jmenovaný navíc ohromil nabídkou profesionální zrcadlovky Fujifilm FinePix S3 Pro Body za cenu 29 999 Kč. Mírně podražily kompakty Acer a HP. Zbytek najdete v našem přehledu cen.

Nejlepší portréty v galerii DigiAreny
Další článek v tomto týdnu se opět zaměřil na naši galerii. Protentokrát jsme nahlédli do kategorie Portrét a vybrali z ní nejúspěšnější snímky za posledního půl roku. Jak vidno, kvalita přetrvává, protože i po půl roce je stále nejoblíbenější snímek "Jedním očkem" autora Ondry N.

Klepněte pro větší obrázek
OndraN - Jedním očkem II

Pokračování výstavy Námořní deník hraběte Dubského
V pátek ve 14:00 zahájila Moravská galerie v Brně druhou část výstavy Námořní deník hraběte Dubského, a to na zámku v Lysicích. Přestože se jedná o reprízu výstavy, o které jsme vás již informovali, uvidíte na ní jiný soubor fotografií.

Základní úpravy v Zoner Photo Studiu
Cesty k fotografii z digitálního fotoaparátu, tak jak ji známe z dob dřívějších, jsou prakticky dvě. První možností je tisk v domácích podmínkách, druhou pak tisk v minilabu. V obou případech je však nutné exponovaný snímek alespoň částečně upravit. Tentokráte si ukážeme, jak na úpravy v Zoner Photo Studiu.

Recenze Canonu PowerShot A540
V květnu jsme vám přinesli první foto šestimegovým digitálem Canon PowerShot A540. Čas pokročil, a proto vám přinášíme kompletní recenzi přístroje. Jako obvykle přístroj testovala Lenka Lindnerová, aby pro vás našla všechny jeho kvality, ale i "mouchy".

 


Recenze hry Need for Speed Unbound. Městské závody v graffiti stylu

Recenze hry Need for Speed Unbound. Městské závody v graffiti stylu

Vydavatelství EA se nás již po pětadvacáté pokouší oslnit zbrusu novým přídavkem do série známých městských závodu, a to pod titulem Need for Speed Unbound, tentokrát pod taktovkou Crirterionu.

Michal Polok
Need for Speed UnboundPS5Recenze
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Dávné megatsunami na Marsu zřejmě způsobila „chicxulubská“ planetka

Dávné megatsunami na Marsu zřejmě způsobila „chicxulubská“ planetka

** pPodle jedná hypotézy byla podstatná část povrchu Marsu tvarována dávnou megatsunami ** . Za původce této globální katastrofy byl považován dopad planety či jádra komety ** Vědci nyní vystopovali impaktní kráter, který podle nich těsně souvisí se zmíněnou megatsunami

Stanislav Mihulka
KatastrofyMars
Na muže doléhá globální krize plodnosti

Na muže doléhá globální krize plodnosti

** Za posledních čtyřicet let klesla plodnost mužů v ekonomicky vyspělých zemích o víc než polovinu ** Odborníci namítali, že nejde o globální fenomén, protože v Africe, Asii či Latinské Americe mužům spermie neubývají. ** Nová studie ale dokazuje pravý opak

Jaroslav Petr
Lidé
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Test chytrého routeru Synology WRX560. Když vám chybí funkce, tak je prostě doinstalujte

Test chytrého routeru Synology WRX560. Když vám chybí funkce, tak je prostě doinstalujte

Synology nevyrábí routery jako na běžícím pásu. Když už se do toho ale pustí, stojí to za to.

Jiří Kuruc
SynologyRouterTesty
Google v Česku skryje náhledy článků. Co to znamená pro uživatele, co to znamená pro vydavatelství

Google v Česku skryje náhledy článků. Co to znamená pro uživatele, co to znamená pro vydavatelství

**Novela autorského zákona čeká na podpis prezidenta. **Zákon má posílit pozici vydavatelů vůči technologickým platformám. **Google už ale řekl, že v Česku raději omezí služby.

Petr Urban
ČeskoAutorské právoPrávo
Jaké hry vyjdou v prosinci 2022: The Callisto Protocol, Need for Speed Unbound, vylepšený Zaklínač 3 a další

Jaké hry vyjdou v prosinci 2022: The Callisto Protocol, Need for Speed Unbound, vylepšený Zaklínač 3 a další

Letošní sezóna se pomalu blíží ke konci. Pár velkých titulů nás ještě čeká začátkem měsíce, ale v období Vánoc nás čeká chvíle klidu.

Martin Nahodil
Agenda