Přelomový týden roku na DigiAreně - Námořní deník hraběte Dubského podruhé...

2. července 2006
TWEET SDÍLET
Přelomový týden roku na DigiAreně - Námořní deník hraběte Dubského podruhé...
První polovinu roku 2006 máme za sebou. Přelomový týden nám přinesl kromě vlny veder i několik aktualizací firmwaru, první pohledy i recenze digitálních fotoaparátů, nový přehled cen a nový katalog objektivů Sigma.

Sony A100 a kompatibilita s objektivy Minolta
V úterý 20.června proběhlo oficiální představení digitální zrcadlovky Sony Alfa A100 v České republice. Vůbec první demosnímky jsme vám přinesli hned po oficiálním evropském představení A100 v Maroku, proto jsme se nyní rozhodli mimo jiné otestovat, jak je to se slibovanou kompatibilitou s objektivy Minolta. Vzali jsme si s sebou několik postarších objektivů a jak testy dopadly, se dozvíte v našem článku.

Aktualizace firmwaru
Společnost Olympus na svých stránkách zveřejnila aktualizace firmwaru pro své zrcadlovky E-300 a E-330. Nový software by měl vašim zrcadlovkám přinést mnohá vylepšení. Ani Pentax se nedrží zpátky a tak i na jeho zákazníky, kteří vlastní Pentax Optio A10, čeká nový firmware. Podle informací výrobce by tato aktualizace měla vylepšit funkčnost autofokusu.

Kodak V610 - první foto
Specialita společnosti Kodak, fotoaparát s dvěma objektivy, není na trhu ničím novým. Prvním dvouobjektivovým digitálem této značky byl model V570, u kterého byl jeden objektiv s pevným ohniskem a druhý zoomový. Novinka letošního jara – Kodak V610 má také dva objektivy, oba jsou však zoomové.

Nový katalog objektivů Sigma
Sigma vydala nový katalog objektivů, doplněný o nejnovější modely, pokud uvažujete o nákupu nového "skla", určitě nezapomeňte nahlédnout i do něj.

Nové Casio EX-Z70
Dalšího zástupce z řady Exilim Zoom, model EX-Z70, představila společnost Casio. Jak je u ní dobrým zvykem, i v tomto případě z názvu poznáte, jaké rozlišení má snímač fotoaparátu. Přesně tak, je to sedm megapixelů, respektive o něco více – 7,2 Mpx. Společnost Casio také vypustila na trh nový model kompaktu, který nese označení S600D. Od svého dvojčete S600 se neliší ničím jiným, než jen formátem ukládní videa - DivX.

Kodak EasyShare nově
Kodak vydal aktualizaci svého programu EasyShare, který je dodáván ke všem fotoaparátům tohoto výrobce. Tato aktualizace umožňuje vylepšený tisk fotografií, tvorbu blahopřání a mnohé další.

Přehled cen digitálních fotoaparátů
Poslední červnový týden přináší kromě tropického vedra také slevy. Zlevnil hlavně Nikon, konkrétně v Cybexu a Oehlingu. Druhý jmenovaný navíc ohromil nabídkou profesionální zrcadlovky Fujifilm FinePix S3 Pro Body za cenu 29 999 Kč. Mírně podražily kompakty Acer a HP. Zbytek najdete v našem přehledu cen.

Nejlepší portréty v galerii DigiAreny
Další článek v tomto týdnu se opět zaměřil na naši galerii. Protentokrát jsme nahlédli do kategorie Portrét a vybrali z ní nejúspěšnější snímky za posledního půl roku. Jak vidno, kvalita přetrvává, protože i po půl roce je stále nejoblíbenější snímek "Jedním očkem" autora Ondry N.

Klepněte pro větší obrázek
OndraN - Jedním očkem II

Pokračování výstavy Námořní deník hraběte Dubského
V pátek ve 14:00 zahájila Moravská galerie v Brně druhou část výstavy Námořní deník hraběte Dubského, a to na zámku v Lysicích. Přestože se jedná o reprízu výstavy, o které jsme vás již informovali, uvidíte na ní jiný soubor fotografií.

Základní úpravy v Zoner Photo Studiu
Cesty k fotografii z digitálního fotoaparátu, tak jak ji známe z dob dřívějších, jsou prakticky dvě. První možností je tisk v domácích podmínkách, druhou pak tisk v minilabu. V obou případech je však nutné exponovaný snímek alespoň částečně upravit. Tentokráte si ukážeme, jak na úpravy v Zoner Photo Studiu.

Recenze Canonu PowerShot A540
V květnu jsme vám přinesli první foto šestimegovým digitálem Canon PowerShot A540. Čas pokročil, a proto vám přinášíme kompletní recenzi přístroje. Jako obvykle přístroj testovala Lenka Lindnerová, aby pro vás našla všechny jeho kvality, ale i "mouchy".

 


Zpověď modelky: Stydím se, ale fotit akty mě baví

Zpověď modelky: Stydím se, ale fotit akty mě baví

Pro mnohé je to umělecká vášeň a radost z focení, pro jiné však taky činnost hodná opovržení. Jak vnímá focení aktů modelka, která se touto tvorbou baví už od střední školy?

Andrea Karlíková
Rozhovory
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr Březina
Full-frame
Nikon Z 14–30 mm F4 S – předražený seťák? (test objektivu)

Nikon Z 14–30 mm F4 S – předražený seťák? (test objektivu)

Kompaktní širokoúhlý objektiv Nikon má trochu problémy s identitou – je seťákem nebo nástrojem pro profesionály? Nebo je určený pro dovolenkáře?

Jan Pánek
Širokoúhlé objektivyNikon
6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
Vyšlo podzimní ZPS X 2021: Až 6× rychlejší a s podporou nového formátu AVIF

Vyšlo podzimní ZPS X 2021: Až 6× rychlejší a s podporou nového formátu AVIF

Jakub Čížek
Zoner Photo StudioFotografický software