Přelomový týden roku na DigiAreně - Námořní deník hraběte Dubského podruhé...

Přelomový týden roku na DigiAreně - Námořní deník hraběte Dubského podruhé...

První polovinu roku 2006 máme za sebou. Přelomový týden nám přinesl kromě vlny veder i několik aktualizací firmwaru, první pohledy i recenze digitálních fotoaparátů, nový přehled cen a nový katalog objektivů Sigma.

Sony A100 a kompatibilita s objektivy Minolta

Aktualizace firmwaru
Společnost Olympus na svých stránkách zveřejnila aktualizace firmwaru pro své zrcadlovky E-300 a E-330. Nový software by měl vašim zrcadlovkám přinést mnohá vylepšení. Ani Pentax se nedrží zpátky a tak i na jeho zákazníky, kteří vlastní Pentax Optio A10, čeká nový firmware. Podle informací výrobce by tato aktualizace měla vylepšit funkčnost autofokusu.

Kodak V610 - první foto
Specialita společnosti Kodak, fotoaparát s dvěma objektivy, není na trhu ničím novým. Prvním dvouobjektivovým digitálem této značky byl model V570, u kterého byl jeden objektiv s pevným ohniskem a druhý zoomový. Novinka letošního jara – Kodak V610 má také dva objektivy, oba jsou však zoomové.

Nový katalog objektivů Sigma
Sigma vydala nový katalog objektivů, doplněný o nejnovější modely, pokud uvažujete o nákupu nového "skla", určitě nezapomeňte nahlédnout i do něj.

Nové Casio EX-Z70
Dalšího zástupce z řady Exilim Zoom, model EX-Z70, představila společnost Casio. Jak je u ní dobrým zvykem, i v tomto případě z názvu poznáte, jaké rozlišení má snímač fotoaparátu. Přesně tak, je to sedm megapixelů, respektive o něco více – 7,2 Mpx. Společnost Casio také vypustila na trh nový model kompaktu, který nese označení S600D. Od svého dvojčete S600 se neliší ničím jiným, než jen formátem ukládní videa - DivX.

Kodak EasyShare nově
Kodak vydal aktualizaci svého programu EasyShare, který je dodáván ke všem fotoaparátům tohoto výrobce. Tato aktualizace umožňuje vylepšený tisk fotografií, tvorbu blahopřání a mnohé další.

Přehled cen digitálních fotoaparátů
Poslední červnový týden přináší kromě tropického vedra také slevy. Zlevnil hlavně Nikon, konkrétně v Cybexu a Oehlingu. Druhý jmenovaný navíc ohromil nabídkou profesionální zrcadlovky Fujifilm FinePix S3 Pro Body za cenu 29 999 Kč. Mírně podražily kompakty Acer a HP. Zbytek najdete v našem přehledu cen.

Nejlepší portréty v galerii DigiAreny
Další článek v tomto týdnu se opět zaměřil na naši galerii. Protentokrát jsme nahlédli do kategorie Portrét a vybrali z ní nejúspěšnější snímky za posledního půl roku. Jak vidno, kvalita přetrvává, protože i po půl roce je stále nejoblíbenější snímek "Jedním očkem" autora Ondry N.

OndraN - Jedním očkem II
OndraN - Jedním očkem II

Pokračování výstavy Námořní deník hraběte Dubského
V pátek ve 14:00 zahájila Moravská galerie v Brně druhou část výstavy Námořní deník hraběte Dubského, a to na zámku v Lysicích. Přestože se jedná o reprízu výstavy, o které jsme vás již informovali, uvidíte na ní jiný soubor fotografií.

Základní úpravy v Zoner Photo Studiu
Cesty k fotografii z digitálního fotoaparátu, tak jak ji známe z dob dřívějších, jsou prakticky dvě. První možností je tisk v domácích podmínkách, druhou pak tisk v minilabu. V obou případech je však nutné exponovaný snímek alespoň částečně upravit. Tentokráte si ukážeme, jak na úpravy v Zoner Photo Studiu.

Recenze Canonu PowerShot A540
V květnu jsme vám přinesli první foto šestimegovým digitálem Canon PowerShot A540. Čas pokročil, a proto vám přinášíme kompletní recenzi přístroje. Jako obvykle přístroj testovala Lenka Lindnerová, aby pro vás našla všechny jeho kvality, ale i "mouchy".

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud