Pozor na selfie – jedněch využil náruživý stalker, další pak zabila čtyři lidi

Pozor na selfie – jedněch využil náruživý stalker, další pak zabila čtyři lidi

Sociální sítě zase dokázaly změnit životy mnohým selfie pořizujícím fotografům. Díky sdílení autoportrétů do sociálních sítí měla jedna japonská popová hvězda co dočinění s nepříjemným stalkerem, v Indii pak dokonce přivodilo rodinné selfie smrt hned čtyřem jejím členům.

Dle zpravodajské organizace NHK byl v Japonsku 1. září zatčen 26. letý muž, který pronásledoval a obtěžoval nejmenovanou popovou hvězdu v jejím vlastním domě. K tomu, aby ji našel, se však musel stát patřičným špiónem. Údajně totiž analyzoval její videa ze sociálních médií a odrazy v jejích očích u selfie snímků, které uveřejňovala.

Zatčený muž uvedl, že je velkým fanouškem dané umělkyně, a proto toužil setkat se s ní osobně. Díky provedené analýze v odlesku jejích očích a s využitím Google Street View poznal železniční stanici, kterou daná žena pravidelně využívá a počkal tam na ní, aby ji následně sledoval až do jejího domu, kde na ni „zaútočil“. Byl však brzy zpacifikován.

Policii poté sdělil, že díky analýze dokonce věděl, v jakých místnostech domu jsou jak velká okna, a to i s tím, jak moc jsou zakryta závěsy. Vše přitom vypozoroval právě jen z odlesku očí. Co měl přesně za lubem ale známo není. Vzhledem k tomu, že oběti přiložil k ústům ručník, pravděpodobně aby nekřičela, nemělo asi jít zrovna o přátelské povídání.

Jak je tedy vidno, osobní informace mohou unikat námi zcela neočekávanými způsoby. Zkuste být tedy při publikování osobních informací na sociální sítě více obezřetní. Obzvláště tedy, pokud jste veřejně známá osobnost.

Tragická smrt čtyř lidí kvůli jediné selfie fotce

Indie je místem, ve kterém na následky selfie snímků zemře nejvíce lidí. I proto již v roce 2015 zavedla tzv. zóny bez selfie a to z důvodu veřejné bezpečnosti. To, co se tam ale stalo nyní, nemá pravděpodobně obdoby nikde na světě. Policie v indickém státě Tamil Nadu totiž uveřejnila zprávu o smrti ženy a tří jejích rodinných příslušníků poté, co se při pokusu o pořízení selfie snímku utopili ve vodní nádrži.

Vypadalo to přitom tak nevinně. Skupina šesti lidí ve věku 14 až 25 let se držela za ruce a kolem pasu poblíže přehrady Pambar, když náhle jednomu z nich sklouzla noha a ostatní s sebou do vody strhnul. Tragédii přežil jen 25letý muž a jeho 15letá sestra, kterou jako jedinou dokázal z vody vytáhnout.

Obrázek titulní.jpg

Jeho utonulé manželce bylo 20 let, dalším třem jejím rodinným příslušníkům přitom jen pouhých 22, 20 a 14 let. Stalo se tak přitom jen měsíc poté, co si V. Nivedha a její manžel G. Perumalsamy řekli u svatebního obřadu své ano.

Určitě si přečtěte

Články odjinud