PowerShot SX130 IS: nový superzoom

Nový digitální superzoom od Canonu SX130 IS, nahrazující model SX120 IS, bude vybaven 12,1 Mpx senzorem, 12x zoomem s optickou stabilizací a a samozřejmě nebude chybět ani HD video (720p) se stereozvukem. Ohniskový rozsah novinky je ekvivalentem rozumných 28 až 336 mm, vestavěný optický stabilizátor obrazu umožní snížit expoziční čas o 3 EV, tudíž i větší přiblížení je možno využít pro focení z ruky. Při natáčení videa byste měli ocenit tichý motorový zoom, kontinuální ostření a zadní 3 palcový displej s rozlišením 230 000 bodů.

Model podporuje nové paměťové karty SDXC, na které lze uložit až 2 TB videí i fotografií v plném rozlišení bez nutnosti měnit karty. Zkušení fotografové využijí plně manuální režim, případně poloautomatické režimy, pro méně náročné je k dispozici automatika a přednastavené programové režimy. Například režim Smart Shutter (Inteligentní závěrka) s technologií detekce obličeje umožňuje pořizovat skupinové fotografie s ovládáním samospouště úsměvem, mrknutím nebo přidáním nové tváře do záběru.

Canon SX130 IS by měl být dostupný od konce srpna, cena by se měla pohybovat kolem 229 Euro (5800 Kč).

PowerShot_SX130IS_FSL_SILVER-489x400.jpg

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Širokoúhlý objektiv s 12násobným zoomem a stabilizátorem obrazu
  • Snímač CCD typu 12,1 Mpix
  • Režimy Smart Auto a Easy s rozpoznáváním až 28 typů scén
  • LCD displej s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0")
  • Videa ve formátu HD
  • Smart Shutter (Inteligentní závěrka) se samospouští na mrknutí
  • Fotografické režimy včetně efektu Miniatura, který je použitelný i při natáčení videa
  • Rady a tipy
  • Plné manuální ovládání
  • i-Contrast

Tisková zpráva

Canon představuje PowerShot SX130 IS – vynikající výkon a užitná hodnota pro celou rodinu

PowerShot SX130 IS

Společnost Canon dnes představila nový PowerShot SX130 IS, nejnovější digitální kompaktní fotoaparát se superzoomem kombinující působivé technologie s vynikající užitnou hodnotou a ovladatelností vhodnou pro celou rodinu. V dosavadní nabídce nahrazuje oblíbený PowerShot SX120 IS a nabízí řadu inteligentních funkcí pro snadnější zachycení nezapomenutelných okamžiků na fotografie i videa v kvalitě HD.

Kompaktní design, intuitivní ovládání a dlouhý zoom z něj činí ideální přístroj pro každého, kdo hledá snadno ovladatelný fotoaparát pro každodenní používání za všech okolností. Uživatelé mohou pořizovat úchvatné fotografie i videosnímky při nejrůznějších příležitostech – rodinných oslavách, fotografování krajin či vzdálených objektů.

Výkon Canon a jedinečná užitná hodnota

Celá rodina může využívat snímač s rozlišením 12,1 megapixelů a procesor DIGIC 4 k zaznamenání jedinečných okamžiků v mimořádné kvalitě i k jejich tisku na velký formát se zachycením všech detailů. Dvanáctinásobný optický zoom pracuje v rozsahu ohniskových vzdáleností od 28 mm do 336 mm. Fotoaparát tak lze s jistotou používat jak pro skupinové fotografie, tak pro fotografování nejrůznějších zajímavostí na výletě.

Integrovaný optický stabilizátor obrazu usnadňuje fotografování za nízkého osvětlení s dlouhými expozičními časy a také eliminuje rozmazání snímků pohybem fotoaparátu při použití maximální ohniskové vzdálenosti.

Velký LCD displej s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0") s 230 000 body a volitelným zobrazováním rad a tipů usnadňuje orientaci v nabídkách i kompozici dokonalých záběrů. Široký pozorovací úhel umožňuje také fotografování z nezvyklých úhlů i společné prohlížení právě pořízených snímků s přáteli.

Zachyťte vzácné okamžiky v HD

PowerShot SX130 IS podporuje 720p HD video se stereofonním zvukem. Uživatelé mohou okamžitě přepínat mezi fotografováním a natáčením kvalitního videa při použití jediného praktického a kompaktního digitálního fotoaparátu. Tichý zoom umožňuje i při nahrávání používat transfokaci v plném rozsahu a kontinuální automatické zaostřování zajišťuje ostrost pohybujících se objektů. S jistotou tak můžete natáčet školní akce, oslavy apod. i v situacích, kdy je obtížné sledovat veškeré dění.

Tento model podporuje nové paměťové karty SDXC, na které lze uložit až 2 TB videí i fotografií v plném rozlišení bez nutnosti měnit karty.

Snadno použitelný pro celou rodinu

Každý člen rodiny může dosahovat skvělých výsledků díky celé řadě inteligentních fotografických funkcí a kreativních režimů. Ve snadném režimu (Easy) je většina ovládacích prvků vyřazena a nepotřebné ikony na displeji jsou skryty, takže uživatel se nemusí starat o nastavení, může se plně věnovat kompozici záběru a pak jen stisknout spoušť.

Smart Auto s technologií detekce scény inteligentně vyhodnocuje a rozpoznává fotografovanou scénu a vybírá nastavení z 28 možností tak, aby bylo za všech okolností dosaženo optimálního výsledku. Režim Smart Flash Exposure kontroluje intenzitu blesku v závislosti na podmínkách fotografování, takže objekt je za všech okolností optimálně osvětlen a exponován, ať už fotografujete v tmavé místnosti nebo za jasného slunce.

Další výkonné funkce umožňují snadno zachytit i ty nejprchavější okamžiky. Servo AF a AE automaticky upravují zaostření a expozici sledovaných pohybujících se objektů, zatímco režim Smart Shutter (Inteligentní závěrka) s technologií detekce obličeje umožňuje pořizovat skvělé skupinové fotografie s ovládáním samospouště úsměvem, mrknutím nebo přidáním nové tváře do záběru. Fotoaparát dokáže také rozpoznat okamžik, kdy má některá z fotografovaných osob zavřené oči, a varuje fotografa, který tak může počkat na vhodnější okamžik a pořídit kvalitnější snímek.

Zkušení fotografové, kteří chtějí ve větší míře využít svůj um a kreativitu, mohou používat plné manuální ovládání s individuálním nastavením expozičních časů a clony pro dosažení vlastních požadovaných efektů.

Kromě funkcí, které usnadňují co nejvěrnější zachycení přesně toho, co vidí fotograf v hledáčku, nabízí PowerShot SX130 IS také kreativní režimy, díky kterým lze fotografie obohatit o novou dimenzi bez nutnosti dalších úprav v počítači. Režim Miniatura můžete nyní používat jak při fotografování, tak při natáčení videa. Tento efekt napodobuje funkci objektivů typu tilt-shift tak, že objekty na výsledné fotografii vypadají jako zmenšené modely. Rybí oko deformuje obraz podobně jako stejnojmenný typ objektivu a dodává portrétům i krajinám nový rozměr. Režim Super Vivid (Mimořádně živé barvy) zvyšuje sytost barev, zatímco Plakátový efekt dodává snímkům retro vzhled. Uživatelé tak mohou pořizovat i zcela ojedinělé snímky.

Určitě si přečtěte

Články odjinud