Pouzdro DIVEROID promění váš telefon v potápěčskou kameru

14. prosince 2019
TWEET SDÍLET
Pouzdro DIVEROID promění váš telefon v potápěčskou kameru

Podvodních pouzder pro různá mobilní zařízení pár najdete, žádné ale není jako DIVEROID. To, že se jedná o vskutku unikátní kousek potvrzuje i kampaň na Kickstarteru, která měla za cíl vybrat 10 tisíc dolarů. Zatím je částka na hranici 400 tisíc a to kampaň končí až 18 prosince.

Pouzdro je určeno pro hloubkové potápěče (do 60 metrů), k focení rodinky v bazénu by bylo asi poněkud předimenzované. Obsahuje tři tlačítka, kterými lze vložený mobilní telefon ovládat a která s ním komunikují za pomoci technologie Bluetooth. Můžete s nimi např. upravit korekci barev v reálném čase atd. Smartphonů je navíc podporována široká škála a to od Apple iPhonů (7 Plus a výš), Samsungů (řady J, A, S a Note), všechny Google Pixely, ale např. i telefony OnePlus (3, 3T a výš).

Komunikaci zajišťuje speciální aplikace, která poskytne unikátní rozhraní. Informuje vás totiž o aktuální hloubce, trvání vašeho ponoru, ale varuje i pokud narazíte na bezpečnostní problémy, jako je kritická hloubka nebo příliš rychlé stoupání. V takových případech vám dá také vědět, co máte dělat, abyste dané problémy vyřešili. Fotografické vlastnosti nemá žádné, ty jsou závislé na modelu mobilního telefonu, který do pouzdra vložíte.

Pouzdro je zajištěno dvojitými O kroužky, takže by skutečně nemělo propustit žádnou vlhkost. V případě extrémních hloubek a změn teplot nabízí i vnitřní vyhřívání, aby byl zaručen komfort vloženého zařízení. To, že dojde na sériovou výrobu je téměř jisté. Ti, kteří projekt zafinancovali, se mohou těšit už v únoru příštího roku. Kupovat mohli s 49% slevou za 213 dolarů (cca 5 tisíc Kč). Více se dozvíte na stránkách Kickstarter.com.

Speciál o podvodní fotografii

Fotografování pod vodou nepotřebuje jen speciální vybavení, ale často úplně jiný přístup, než na který jste zvyklí na souši. Podvodní focení má svá pravidla, svá úskalí, ale současně samozřejmě také atraktivní výsledky.

Témata článku: Fotomobily, Příslušenství, Podvodní foto

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

29 Petr Březina

Fotografie týdne: Kukačka v temném lese

Fotografie týdne: Kukačka v temném lese

Jan Amos Komenský ve svých spisech opakovaně zdůrazňuje dva podstatné motivy – totiž harmonii světa a pansofii, což jsou ale témata, která spolu úzce souvisí.

Michal Černý

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Portrétní fotografie je jedním z nejrozšířenějších témat především mezi amatérskými fotografy. V našem okolí je spousta zajímavých osob, které by stály za vyfocení. Vyfotit je ale tak, aby byla fotka dobrá a aby měla atmosféru, nemusí být úplně jednoduché.

3 Petr Březina