16
Fotogalerie

Portréty generované umělou inteligencí jsou poprvé k dispozici pro licencování

Obrázky lidí vytvořených umělou inteligencí nejsou úplně novým konceptem. Nyní jsou však vůbec poprvé k dispozici k licencování. Společnosti VAIsual a PantherMedia oznámily dostupnost legální licence na 100% synteticky generované galerijní snímky.

VAIsual je technologická společnost, která je průkopníkem v oblasti chytrých algoritmů a řešení pro vytváření vysoce kvalitních syntetických médií. Založili ji Michael Osterrieder a Nico Menijes spolu s veterány obchodního průmyslu Istvanem Novakem a Markem Milsteinem. Ve spolupráci s přední německou fotografickou agenturou Panther Media GmbH nyní nabízí licencované snímky lidí, které vygenerovala umělá inteligence a nejedná se tedy o skutečné osoby.

Knihovna syntetických lidských portrétů společnosti VAIsual je k dispozici ke stažení na webu Smarterpix. Vzhledem k tomu, že každý obrázek je generován za pomoci zeleného pozadí, můžete tyto syntetické portréty spojit s reálnými fotografiemi a vytvořit tak výsledek, který sami potřebujete. Některé z portrétů jsou velmi věrohodné. Mnoho usměvavých tváří zde však neuvidíte. Je tomu pravděpodobně proto, že umělá inteligence často nedokáže věrně generovat lidské zuby. Některé výsledky jsou také značně „nedotažené“.

„Naše knihovna portrétů obsahuje stále rostoucí množství různých tváří, věkových kategorií, etnik a pohlaví,“ řekl Osterrieder. „Intenzivně pracujeme na další fázi vývoje a brzy začneme generovat snímky celého těla lidí.“ Výhodou těchto portrétů generovaných umělou inteligencí je, že je můžete použít v jakémkoli kontextu a pro jakýkoli účel.

Samozřejmě se s tím váže kontroverze, protože takové portréty mohou být použity při nejrůznějších podvodech, pro vytváření falešných profilů, šíření falešných zpráv atd. Např. Facebook už v minulosti odstranil na tisíc falešných profilů, stránek a skupin, které používaly snímky generované umělou inteligencí k prosazování politických, a to především pravicových, kampaní. Každá mince má ale dvě strany a tato tak není žádnou výjimkou.

Via diyphotography.net

Určitě si přečtěte

Články odjinud