Porazte algoritmus Instagramu. Stačí k tomu jeden jednoduchý tip

20. srpna 2019
TWEET SDÍLET

V roce 2016 představil Instagram (potažmo Facebook) nový algoritmus řazení příspěvků v síti, na který si dodnes mnozí nezvykli. Dělá totiž to, že obsah nezobrazuje chronologicky dle data a času, ale dle toho, jak si myslí, že aplikaci používáte. Snaží se vám tak předkládat ty nejrelevantnější posty, na což doplácejí zejména „malé“ účty. Nyní se však objevil tip, jak to možná obejít.

Malé firmy, jednotlivci, kteří nejsou příliš mediálně známí ani aktivní, snímky s malými počty lajků/komentářů/sledujících z aktuálního algoritmu příliš netěží. Tím, že je pravidelně nenavštěvujte vy, ani jiní, že je pravidelně nelajkujete ani nekomentujete, jejich příspěvky jednoduše postupně padají v hierarchii algoritmu zobrazující obsah na domovské stránce sítě.

Nyní se však objevil jeden poměrně jednoduchý tip, který by posunu příspěvku na domovské stránce směrem vzhůru mohl alespoň trochu pomoci. Mariana Avila totiž na svém Twitteru uvedla, že editace snímků influencerů má jeden společný faktor – „editují“ své snímky přímo v Instagramu.

A proč je slovo editují v uvozovkách? Vypadá to totiž, že Instagram upřednostňuje fotografie, které v něm byly přímo editovány, na úkor těch editovaných v ostatních aplikacích, nebo těch, které obsahují štítek #nofilter. Algoritmus by vaši fotografii však mohl posunout vzhůru, i když prakticky žádnou editaci nepoužijete.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vyberte filtr a klepněte na něho ještě jednou. Tak mu totiž můžete určit intenzitu.

Při publikování snímku v Instagramu, vyberte vaši upravenou fotografii z galerie, zvolte další a vyberte některý z přítomných filtrů. Klepněte na něho ještě jednou, kdy se vám ukáže určení míry jeho intenzity. Následně ji stáhněte třeba jen na jediný bod, aby co nejméně ovlivnil výsledek. Poté už stačí zvolit Hotovo, Další a Sdílet.

Postup s sebou samozřejmě nese rozporuplné reakce. Jedni mu přitakávají, druzí za něho děkují a třetí jej rozporují. Ať tak či onak, vyzkoušet jej můžete sami, přičemž následně uvidíte, zda přinese kýžené ovoce ve větším počtů interakce uživatelů sítě s vašimi příspěvky, či nikoli.

Témata článku: Software, Fotomobily, Fotoaplikace, Instagram

Určitě si přečtěte

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

2 Adam Kos