Porazte algoritmus Instagramu. Stačí k tomu jeden jednoduchý tip

20. srpna 2019
TWEET SDÍLET

V roce 2016 představil Instagram (potažmo Facebook) nový algoritmus řazení příspěvků v síti, na který si dodnes mnozí nezvykli. Dělá totiž to, že obsah nezobrazuje chronologicky dle data a času, ale dle toho, jak si myslí, že aplikaci používáte. Snaží se vám tak předkládat ty nejrelevantnější posty, na což doplácejí zejména „malé“ účty. Nyní se však objevil tip, jak to možná obejít.

Malé firmy, jednotlivci, kteří nejsou příliš mediálně známí ani aktivní, snímky s malými počty lajků/komentářů/sledujících z aktuálního algoritmu příliš netěží. Tím, že je pravidelně nenavštěvujte vy, ani jiní, že je pravidelně nelajkujete ani nekomentujete, jejich příspěvky jednoduše postupně padají v hierarchii algoritmu zobrazující obsah na domovské stránce sítě.

Nyní se však objevil jeden poměrně jednoduchý tip, který by posunu příspěvku na domovské stránce směrem vzhůru mohl alespoň trochu pomoci. Mariana Avila totiž na svém Twitteru uvedla, že editace snímků influencerů má jeden společný faktor – „editují“ své snímky přímo v Instagramu.

A proč je slovo editují v uvozovkách? Vypadá to totiž, že Instagram upřednostňuje fotografie, které v něm byly přímo editovány, na úkor těch editovaných v ostatních aplikacích, nebo těch, které obsahují štítek #nofilter. Algoritmus by vaši fotografii však mohl posunout vzhůru, i když prakticky žádnou editaci nepoužijete.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vyberte filtr a klepněte na něho ještě jednou. Tak mu totiž můžete určit intenzitu.

Při publikování snímku v Instagramu, vyberte vaši upravenou fotografii z galerie, zvolte další a vyberte některý z přítomných filtrů. Klepněte na něho ještě jednou, kdy se vám ukáže určení míry jeho intenzity. Následně ji stáhněte třeba jen na jediný bod, aby co nejméně ovlivnil výsledek. Poté už stačí zvolit Hotovo, Další a Sdílet.

Postup s sebou samozřejmě nese rozporuplné reakce. Jedni mu přitakávají, druzí za něho děkují a třetí jej rozporují. Ať tak či onak, vyzkoušet jej můžete sami, přičemž následně uvidíte, zda přinese kýžené ovoce ve větším počtů interakce uživatelů sítě s vašimi příspěvky, či nikoli.

Témata článku: Fotografický software, Fotoaparáty, Fotomobily, Fotoaplikace, Instagram, Digitální fotoaparáty na Heureka.cz


Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

​Foťáky v mobilu jsou sice díky využití umělé inteligence čím dál výkonnější, stále však nedokážou nahradit, zejména co do kvality snímku, klasický fotoaparát s velkým obrazovým snímačem.

Jan PánekHelena Vyplelová
Průvodce nákupem
20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr BřezinaJan Pánek
Full-frame
Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

**Britský Serif vydal druhou generaci nástrojů rodiny Affinity. **Do portfolia přibyl Publisher pro iPad. **Nově si i koupíte všechny nástroje v jedné zvýhodněné licenci.

Petr Urban
Affinity PhotoFotografický software