Poradna: Jak si vybrat fotoaparát?

Poradna: Jak si vybrat fotoaparát?

Vybrat si fotoaparát, který bude přesně odpovídat vašim požadavkům, není nic snadného. Přesto existují parametry, kterým byste měli věnovat pozornost. Jak se zorientovat v dnešní velké nabídce, radil Michal Novák, product manager ve společnosti Panasonic.

Podle jakých parametrů by měl člověk vybírat fotoaparát?

Když se mě na tohle lidé ptají, vždycky jim odpovídám, že nejlepší je daný přístroj vzít s sebou „do terénu“. Samotný design, rozmístění ovládacích prvků a technické specifikace jsou jedna věc. To, jak fungují a jak se navzájem doplňují nebo limitují, je věc druhá.

Přece jen musí existovat něco, na co si dát při výběru pozor...

Vyberte si takový přístroj, který vám dobře padne do ruky a při práci vám nebude klást žádné překážky, a to jak při tvorbě, tak při následné postprodukci. Spoustu práce vám ušetří 6K rozlišení a 10 bit barevná hloubka, díky kterým se i při detailních výřezech či colorgradingu nemusíte obávat ztráty kvality.

Vyplatí se sledovat i to, jak dobrou nabízí stabilizaci obrazu, protože o rozmazané fotky (pokud nejsou záměrem) nestojí nikdo z nás. Neuškodí ani technologie Dual Native ISO, se kterou pořídíte i v šeru nebo špatně osvětlených interiérech skvělé fotografie i video. U přístrojů na video rozhodně doporučuji přístroje s neomezenou dobou záznamu bez rizika přehřívání.

Náš nový Lumix DC-S5 II tohle všechno splňuje, a navíc přidává fázové hybridní ostření, které si poradí i s náročnými scénami s více objekty nebo s protisvětlem.

Je rozdíl při výběru fotoaparátu pro focení nebo video?

Ideální je sáhnout po přístroji, který umí oboje stejně dobře. Hybridní fotoaparáty ještě před pár lety trpěly tím, že jedno nebo druhé zkrátka zvládaly hůř. Dnes už to u těch lepších značek neplatí. Panasonic Lumix DC-S5 II je skvělou ukázkou foto/video aparátu, který podpoří vaši kreativitu bez limitů, ať se vaše kroky vydají kamkoli.

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud