Polaroid Now – klasika v moderním hávu s autofokusem

9. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Značka Polaroid dokončila svoji obnovu pod ochrannou nových majitelů a po třech letech se tak etabluje znovu na trhu. Tento návrat je podpořen i novým fotoaparátem Polaroid Now, který navazuje na své historické předchůdce a měl by přinést moderní zpracování a technologie v téměř klasickém balení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Zásadní novinkou je zde systém ostření, které pracuje automaticky – tedy automaticky se přepíná mezi formáty na dálku a na blízko podle typu záběru. Vedle toho je aparát vybaven výkonnějším bleskem a vysokokapacitní baterií, která by měl zvládnout až 120 snímků, kterou je možné nabíjet prostřednictvím USB. Ostření pracuje od vzdálenosti 0,6 m a mezi programy je například dvojitá expozice.

Barevné provedení fotoaparátu bude v základu černé a bílé, ovšem po omezenou dobu jej bude možné pořídit i ve firemních barvách – červená oranžová, žlutá, zelená a modrá. Fotoaparát je kompatibilní s filmem 600 i s filmem i-Type. Doporučená prodejní cena je 3 629 Kč.

Společně s fotoaparátem bude na trh uvedena také speciální edice instantních materiálů – Color Wave Edition, které mají různobarevné rámečky a Black Frame Edition s černým rámečkem snímku.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Technika, Analogová fotografie, Instantní fotografie, Polaroid