Polaroid Lab umí tisknout fotky přímo z vašeho mobilu, respektive z jeho obrazovky

22. září 2019
TWEET SDÍLET

Instantní fotografie zažívá v posledních letech opravdový boom a objevuje se spousta zařízení, která zajistí, že budete držet fyzickou fotografii do pár minut po stisknutí spouště.

Vedle klasických instantních analogových a hybridních fotoaparátů, které fotí analogově a tisknou rovnou na fotopapír anebo fotí digitálně a vy si můžete před tiskem snímek upravit, jsou na trhu také malé tiskárny, které vytisknou po spárování s mobilem prakticky cokoli.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ovšem koncept, se kterým přišel Polaroid s nese název Polaroid Lab je velmi podivný. Princip je totiž takový, že položíte telefon na držák a na jeho displeji promítnete fotografii, kterou chcete vytisknout, následuje skenování obrazovky mobilu a následný tisk na fotopapír typu Polaroid i-Type nebo Polaroid 600.

Celé zařízení je velmi podobné kdysi představenému Impossible Instant Lab, které se objevilo na Kickstarteru, ovšem v roce 2017 byla ukončena jeho výroba. Poté však následovala akvizice části Polaroidu společností Impossible, takže je jasné, že se jedná o shodné zařízení, avšak v jiném designu.

Polaroid Lab funguje se všemi modely iPhonů a nejnovějšími mobily Samsung, Huawei, Google Pixel a One Plus. Celkově se však jedná o velmi pochybné řešení – proč bychom měli chtít tisknout fotky oskenované z displeje mobilu, když můžete tisknout fotky přímo z mobilu, připojeného k tiskárně? Nebo dokonce tisknout koláže, když jeden snímek vychází na cca 56 až 65 Kč?

Inu myšlenkové pochody některých designerů a vývojářů jsou nevyzpytatelné, ovšem výrobek jako takový si zřejmě své zájemce najde. Přinese jim totiž „zábavu“. Ostatně projekt na Kickstarteru podpořilo několik tisíc lidí příslibem více než půl milionu dolarů...

Samotný Polaroid Lab by se měl objevit na trhu v říjnu letošního roku za cenu přibližně 130 dolarů.

Témata článku: Technika, Tiskárny, Polaroid

Určitě si přečtěte

Fujifilm X-T30: Výkon ve stylovém kompaktním těle [test]

Fujifilm X-T30: Výkon ve stylovém kompaktním těle [test]

V dnešním testu se zaměříme na třetí generaci pokročilých APS-C bezzrcadlovek Fujifilmu. Model X-T30 sdílí podstatné vlastnosti s vlajkovou lodí systému Fujifilmem X-T3. Co vše fotoaparát zvládne a k čemu se hodí?

11 Helena Vyplelová

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Proč s sebou nosit mobil a digitál, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

38 Petr Březina