Polaroid Lab umí tisknout fotky přímo z vašeho mobilu, respektive z jeho obrazovky

22. září 2019
TWEET SDÍLET

Instantní fotografie zažívá v posledních letech opravdový boom a objevuje se spousta zařízení, která zajistí, že budete držet fyzickou fotografii do pár minut po stisknutí spouště.

Vedle klasických instantních analogových a hybridních fotoaparátů, které fotí analogově a tisknou rovnou na fotopapír anebo fotí digitálně a vy si můžete před tiskem snímek upravit, jsou na trhu také malé tiskárny, které vytisknou po spárování s mobilem prakticky cokoli.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ovšem koncept, se kterým přišel Polaroid s nese název Polaroid Lab je velmi podivný. Princip je totiž takový, že položíte telefon na držák a na jeho displeji promítnete fotografii, kterou chcete vytisknout, následuje skenování obrazovky mobilu a následný tisk na fotopapír typu Polaroid i-Type nebo Polaroid 600.

Celé zařízení je velmi podobné kdysi představenému Impossible Instant Lab, které se objevilo na Kickstarteru, ovšem v roce 2017 byla ukončena jeho výroba. Poté však následovala akvizice části Polaroidu společností Impossible, takže je jasné, že se jedná o shodné zařízení, avšak v jiném designu.

Polaroid Lab funguje se všemi modely iPhonů a nejnovějšími mobily Samsung, Huawei, Google Pixel a One Plus. Celkově se však jedná o velmi pochybné řešení – proč bychom měli chtít tisknout fotky oskenované z displeje mobilu, když můžete tisknout fotky přímo z mobilu, připojeného k tiskárně? Nebo dokonce tisknout koláže, když jeden snímek vychází na cca 56 až 65 Kč?

Inu myšlenkové pochody některých designerů a vývojářů jsou nevyzpytatelné, ovšem výrobek jako takový si zřejmě své zájemce najde. Přinese jim totiž „zábavu“. Ostatně projekt na Kickstarteru podpořilo několik tisíc lidí příslibem více než půl milionu dolarů...

Samotný Polaroid Lab by se měl objevit na trhu v říjnu letošního roku za cenu přibližně 130 dolarů.

Témata článku: Technika, Tiskárny, Polaroid

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

29 Petr Březina

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

16 Petr Březina

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

28 Petr Březina

9 jednoduchých fotografických triků, na doma i ven

9 jednoduchých fotografických triků, na doma i ven

Ani během pošmourných zimních dní nemusejí fotografové zahálet. Tradiční, osvědčené fotografické postupy si mohou zpestřit několika zajímavými experimenty, aniž by bylo nutné investovat do drahého studiového vybavení…

6 Helena Vyplelová

Fujifilm X-T30: Výkon ve stylovém kompaktním těle [test]

Fujifilm X-T30: Výkon ve stylovém kompaktním těle [test]

V dnešním testu se zaměříme na třetí generaci pokročilých APS-C bezzrcadlovek Fujifilmu. Model X-T30 sdílí podstatné vlastnosti s vlajkovou lodí systému Fujifilmem X-T3. Co vše fotoaparát zvládne a k čemu se hodí?

12 Helena Vyplelová