Polaroid Go – nový instantní fotoaparát je nejmenší na světě

30. dubna 2021
TWEET SDÍLET

Značka Polaroid existuje již několik desetiletí a největší slávy se jí dostalo v polovině 20. století, kdy patřila instantní fotografie mezi velmi oblíbené. Dnes její místo do jisté míry nahrazují instantní přístroje Fuji Instax.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Po různých peripetiích s prodejem značky, zastavením a znovuobnovením výroby filmových materiálů jsme se před rokem dočkali nového modelu Polaroid Now, který je inspirován starými přístroji Polaroid, avšak využívá nové technologie a materiály.

V uplynulých týdnech Polaroid uvedl další fotoaparát, označený jako Polaroid Go, ten navíc přidává opravdu minimalistické rozměry 105 × 83,9 × 61,5 mm, a je tak nejmenším analogovým instantním aparátem na světě.

Cílem je samozřejmě snazší přenositelnost, která má podporovat i kreativitu – zkrátka malý kompakt si vezměte s sebou raději než velkou krabici přes rameno. Design je velmi jednoduchý a účelný vzhledem k určení přístroje – mimo objektivu, hledáčku a blesku na přední straně je na horní stěně pouze spoušť a tlačítko aktivace blesku a na zadní straně pak malé počitadlo snímků.

Z praktických doplňků je třeba zmínit selfie zrcátko, samospoušť nebo výkonný akumulátor, který by měl zvládnout až 15 balení filmu, tedy cca 120 fotek. Ty mají velikost 6,7 × 5,4 cm a plocha obrazu je pak 4,6 × 4,5 cm.

Objektiv nabídne efektivní ohnisko 34 mm a clona pracuje s dvěma hodnotami clonového čísla – F12 a F52. Závěrka má rozsah 30 – 1/125 s a hmotnost přístroje dosáhla 242 gramů bez filmů.

Pro fotografování je třeba založit balení filmů označovaných jako Polaroid Go, ty jsou dostupné v balení po 8 kusech s klasickým bílým rámečkem a jejich citlivost je ISO 640. Doba vyvolání se pak pohybuje mezi 10 a 15 minutami. Fotoaparát  pořídíte samostatně za cenu 3 290 Kč nebo v kitu s balením 16 snímků za cenu 3 799 Kč.

Témata článku: Technika, Instantní fotografie, Polaroid