Polaroid Go – nový instantní fotoaparát je nejmenší na světě

30. dubna 2021
TWEET SDÍLET

Značka Polaroid existuje již několik desetiletí a největší slávy se jí dostalo v polovině 20. století, kdy patřila instantní fotografie mezi velmi oblíbené. Dnes její místo do jisté míry nahrazují instantní přístroje Fuji Instax.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Po různých peripetiích s prodejem značky, zastavením a znovuobnovením výroby filmových materiálů jsme se před rokem dočkali nového modelu Polaroid Now, který je inspirován starými přístroji Polaroid, avšak využívá nové technologie a materiály.

V uplynulých týdnech Polaroid uvedl další fotoaparát, označený jako Polaroid Go, ten navíc přidává opravdu minimalistické rozměry 105 × 83,9 × 61,5 mm, a je tak nejmenším analogovým instantním aparátem na světě.

Cílem je samozřejmě snazší přenositelnost, která má podporovat i kreativitu – zkrátka malý kompakt si vezměte s sebou raději než velkou krabici přes rameno. Design je velmi jednoduchý a účelný vzhledem k určení přístroje – mimo objektivu, hledáčku a blesku na přední straně je na horní stěně pouze spoušť a tlačítko aktivace blesku a na zadní straně pak malé počitadlo snímků.

Z praktických doplňků je třeba zmínit selfie zrcátko, samospoušť nebo výkonný akumulátor, který by měl zvládnout až 15 balení filmu, tedy cca 120 fotek. Ty mají velikost 6,7 × 5,4 cm a plocha obrazu je pak 4,6 × 4,5 cm.

Objektiv nabídne efektivní ohnisko 34 mm a clona pracuje s dvěma hodnotami clonového čísla – F12 a F52. Závěrka má rozsah 30 – 1/125 s a hmotnost přístroje dosáhla 242 gramů bez filmů.

Pro fotografování je třeba založit balení filmů označovaných jako Polaroid Go, ty jsou dostupné v balení po 8 kusech s klasickým bílým rámečkem a jejich citlivost je ISO 640. Doba vyvolání se pak pohybuje mezi 10 a 15 minutami. Fotoaparát  pořídíte samostatně za cenu 3 290 Kč nebo v kitu s balením 16 snímků za cenu 3 799 Kč.

Témata článku: Technika, Instantní fotografie, Polaroid


Rainbow Six Siege láká na tematický event s příchutí Extraction

Rainbow Six Siege láká na tematický event s příchutí Extraction

Na mutantí vyvíjenou si ještě nějakou chvíli musíme počkat, čekání si ale můžete zkrátit ve hře Rainbow Six Siege.

Michal Maliarov
Rainbow Six SiegeVideo
Srovnávací test bezzrcadlovek Panasonic, Canon a Sony. Třikrát do třiceti tisíc

Srovnávací test bezzrcadlovek Panasonic, Canon a Sony. Třikrát do třiceti tisíc

Digitální fotoaparáty již neprocházejí tak překotným vývojem, jako tomu bylo ještě před několika lety. Za příznivou cenu tak můžete mít i velmi výkonný stroj, který zvládne prakticky cokoli. Technické parametry však nejsou všechno.

Petr Březina
FotoaparátTesty
Do Zombie Army 4: Dead War míří v crossoveru hrdinové z Left 4 Dead 2

Do Zombie Army 4: Dead War míří v crossoveru hrdinové z Left 4 Dead 2

Po čtveřici z prvního dílu kooperační akce se mezi zombíky vydá i druhá parta.

Michal Maliarov
OnlineAkce
Nejlepší aplikace pro tento týden: Retro filtry, péče o tělo i ducha a knihy

Nejlepší aplikace pro tento týden: Retro filtry, péče o tělo i ducha a knihy

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace