Polaroid Go – nový instantní fotoaparát je nejmenší na světě

30. dubna 2021
TWEET SDÍLET

Značka Polaroid existuje již několik desetiletí a největší slávy se jí dostalo v polovině 20. století, kdy patřila instantní fotografie mezi velmi oblíbené. Dnes její místo do jisté míry nahrazují instantní přístroje Fuji Instax.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Po různých peripetiích s prodejem značky, zastavením a znovuobnovením výroby filmových materiálů jsme se před rokem dočkali nového modelu Polaroid Now, který je inspirován starými přístroji Polaroid, avšak využívá nové technologie a materiály.

V uplynulých týdnech Polaroid uvedl další fotoaparát, označený jako Polaroid Go, ten navíc přidává opravdu minimalistické rozměry 105 × 83,9 × 61,5 mm, a je tak nejmenším analogovým instantním aparátem na světě.

Cílem je samozřejmě snazší přenositelnost, která má podporovat i kreativitu – zkrátka malý kompakt si vezměte s sebou raději než velkou krabici přes rameno. Design je velmi jednoduchý a účelný vzhledem k určení přístroje – mimo objektivu, hledáčku a blesku na přední straně je na horní stěně pouze spoušť a tlačítko aktivace blesku a na zadní straně pak malé počitadlo snímků.

Z praktických doplňků je třeba zmínit selfie zrcátko, samospoušť nebo výkonný akumulátor, který by měl zvládnout až 15 balení filmu, tedy cca 120 fotek. Ty mají velikost 6,7 × 5,4 cm a plocha obrazu je pak 4,6 × 4,5 cm.

Objektiv nabídne efektivní ohnisko 34 mm a clona pracuje s dvěma hodnotami clonového čísla – F12 a F52. Závěrka má rozsah 30 – 1/125 s a hmotnost přístroje dosáhla 242 gramů bez filmů.

Pro fotografování je třeba založit balení filmů označovaných jako Polaroid Go, ty jsou dostupné v balení po 8 kusech s klasickým bílým rámečkem a jejich citlivost je ISO 640. Doba vyvolání se pak pohybuje mezi 10 a 15 minutami. Fotoaparát  pořídíte samostatně za cenu 3 290 Kč nebo v kitu s balením 16 snímků za cenu 3 799 Kč.

Témata článku: Technika, Instantní fotografie, Polaroid

Určitě si přečtěte

Jak na fotky ze surových RAW dat

Jak na fotky ze surových RAW dat

Obrazových formátů, které se používají v oblasti digitální fotografie není mnoho, v zásadě se můžeme setkat s nejběžnějším JPEGem, kterému sekunduje bezztrátový formát RAW. Pro jeho úpravu je však třeba speciální software.

13 Petr Březina

Petr Březina
Fotoškola
9 filmů o fotografii, které byste měli vidět

9 filmů o fotografii, které byste měli vidět

Klasické filmy s fotografií v hlavní roli, jako je Zvětšenina nebo Okno do dvora, znají nejspíš všichni. Kamery však natáčí dál a v hlavách filmařů se rodí nové neotřelé příběhy…

4 Petr Březina, Helena Vyplelová

Petr BřezinaHelena Vyplelová
Kultura
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

20 Petr Březina

Petr Březina
Full-frame
Fotografie měsíce: Předpověď, Na petlici, Život na hraně a další

Fotografie měsíce: Předpověď, Na petlici, Život na hraně a další

Výběr snímků měsíce dubna má společného jmenovatele v chápání hranic. V dynamicky se měnícím světě, chceme a potřebujeme sami pro sebe vnímat pevnost či tekutost, ostrost či tupost, rovnováhu nebo bouřlivý var.

2 Michal Černý

Michal Černý
Kultura
Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Různé objektivy nám ukazují svět v různé podobě, některé z něj zachytí větší část, některé zase menší část. Fotografové většinou pracují s konkrétním ohniskem, protože zobrazuje svět trošku jinak.

15 Petr Březina

Petr Březina
Technika