Polaroid

Polaroid je společnost zabývající se výrobou spotřební elektroniky. Do historie fotografie se zapsala především svými instantními fotoaparáty, za jejichž vynálezce je považován zakladatel firmy Edwin Land. Ačkoli první přístroj tohoto typu byl představen už na konci 40. let minulého století, do širšího povědomí se dostal až v 60. letech, kdy byl představen model Polacolor pro okamžité barevné fotografie. Oblibu si instantní fotografie udržela až do konce minulého tisíciletí, kdy už se o slovo hlásila digitální éra. V současné době, po několikaleté odmlce zažívá svou renesanci v podobě digitalizovaných modelů.

Diana Instant Square: Instantní fotoaparát s jedinečnými možnostmi

Diana Instant Square: Instantní fotoaparát s jedinečnými možnostmi

Společnost Lomography představuje nový typ instantního fotoaparátu, který vychází s analogové legendy minulého století – Diany. Novinka je výjimečná možnostmi výměny objektivů a paticí na blesk s elektrickými kontakty.

Helena Vyplelová 28.  6.  2018

Polaroid se vrací ke kořenům instantní fotografie

Polaroid se vrací ke kořenům instantní fotografie

I když prošla značka Polaroid rukama několika vlastníků a výrazně se změnilo portfolio nabízených produktů, vypadá to, že na instantní fotografii se ještě zcela nezapomnělo, jlikož se objevil nový aparát OneStep 2.

4 Petr Březina 5.  10.  2017