Pojízdný stativ a světelná Hvězda smrti – zajímavé novinky na Kickstarteru

12. října 2020
TWEET SDÍLET

Trexo Wheels je stativ na kolečkách, který vám umožní vytvářet zajímavý videoobsah, Foldio360 je zase jistá varianta soft boxu, která tak trochu vypadá jako Hvězda smrti z Hvězdných válek. Obě tato zařízení aktuálně shánějí podporu v crowdfundingovém Kickstarteru.

Trexo Wheels je malý stativ na kolečkách, na který upnete ideálně svůj telefon nebo zařízení do váhy 2,7 kg pořizující videozáznam. Do jisté míry tak umí nahradit slider s tím rozdílem, že poskytuje plynulejší pohyb. Dokonce mu můžete namapovat přesnou trasu a říci mu tak, kudy má projíždět, a to i bez provázanosti s mobilní aplikací. Umí provádět nejen lineární ale i kruhové přejezdy, které, pokud jsou prováděny po rovné ploše, vypadají poměrně efektně. 

Přidanou hodnotou produktu je možnost použít jej i pro 360° fotografii. Zařízení se totiž umí otáčet kolem své osy. Nechybí mu standardní čtvrtinový závit, tlačítka pro okamžité ovládání, ani různé režimy, jako je časosběr.

Trexo Wheel vydrží na jedno nabití 2 hodiny chodu, za stejnou dobu se i nabije. Projekt na Kickstarteru je financován více jak 350 tisíci dolary, přičemž cíl byl vybrat jen 40 tisíc. Podporovatelům se finální produkt začne doručovat už během letošního prosince. V rámci kampaně bylo možné Trexo Wheel pořídit už za 350 dolarů (cca 8 000 Kč), plná jeho cena bude 699 dolarů (cca 16 000 Kč). 

Zafinancován je i produkt pod názvem Foldio360 Smart Dome. Na něho chtěli tvůrci vybrat 100 000 dolarů a na účtu už mají o celou polovinu víc. Jedná se o fotografické all-in-one řešení pro produktovou fotografii. Cílem zde bylo vytvořit zařízení, které poskytne ideální světlo bez rušivých stínů a s minimální nutností následné postprodukce fotografií. Proto vznikla tak trošku futuristická Hvězda smrti.

Do ní umístíte fotografovaný předmět a už cvakáte jeden snímek za druhým. Nově navržená duální skořepinová struktura jedinečně rozptyluje světlo a eliminuje odraz světla na vašich fotografiích. Design tvaru kopule navíc umožňuje přesné a rovnoměrné osvětlení. Přítomna je i podpora 360° fotografie. Světlo, jeho intenzitu a teplotu, ovládáte skrze propojenou mobilní aplikaci.

Fotografovat lze zepředu ale i shora, nožky jsou odnímatelné, zepředu je čtvrtinový závit k uchycení stativů atd. Základ vás v kampani vyjde na 320 dolarů (cca 7 400 Kč), finální cena pak bude 399 dolarů (cca 9 200 Kč). Doručovat se bude až v březnu 2021. Maximální objekt, který se do zařízení vejde, pak nesmí mít jednu z délek větší jak 15,2 cm.

Témata článku: Technika, Příslušenství, Blesky a světla, Stativy, Kickstarter, Stativy na Heureka.cz


7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

Pokukujete po analogovém přístroji, s nímž byste si mohli vyzkoušet fotografování na film? Nebo si chcete vytvořit malou analogovou sbírku? Snadno ovladatelné kinofilmové kompakty vám mohou otevřít cestu do hlubin analogové fotografie.

Helena Vyplelová
Technika
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Expoziční čas je jednou ze tří (čas, clona, citlivost) veličin, které jsou pro vznik fotografie nejdůležitější, nemluvě o jejich vzájemné závislosti. Jak správně na dlouhou expozici a k čemu je dobrá?

Petr Březina
Fotoškola
6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr BřezinaJan Pánek
Full-frame
20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola