Podzimní dění na DIGIareně – Leica M8 má potíže

3. prosince 2006
TWEET SDÍLET
Potíže Leiky M8 * První foto s Nikonem Coolpix S10 * Za předplatné vlastní web * Jak na tisk fotografií * Aktuální přehled cen*

Nebojte se experimentů
Tento týden jsme opět načali náhledem do naší galerie. Vybírali jsme opět deset snímků, které se vám, návštěvníkům naší galerie, zamlouvaly nejvíce. Hodnocené fotografie jsme vybrali z kategorie experiment a podle hojnosti snímků je vidět, že se naši čtenáři experimentovat opravdu nebojí.

Klepněte pro větší obrázek
R.Ciprys – Na vlnách melodie

Fotomobil místo digitálu?
Stále více mobilních telefonů je v současnosti vybaveno fotoaparátem. Podle informací společnosti Gartner by takto mělo být do čtyř let vybaveno 80% mobilních telefonů na trhu a počet pixelů na snímači se bude i nadále zvyšovat.

Leica M8 má potíže
Nedlouho po uvedení modelu M8 na trh se ukázalo, že fotografie pořízené tímto fotoaparátem jsou „obohaceny“ o nejrůznější nevyžádané pruhy a „duchy“. Navíc mají snímky lehce červený nádech, způsobený patrně nekvalitním infračerveným filtrem.

Přiretušujte si piercing
Uvažujete o piercingu a nejste si jistí svojí konečnou vizáží, nebo si jen chcete z někoho vystřelit a darovat mu netradiční portrét? Zkuste vytvořit piercing ve Photoshopu, je to jednoduché.

Bateriový grip Hähnel
Společnost Hähnel se zabývá výrobou a prodejem napájecího příslušenství pro vaše digitální miláčky, především akumulátory a bateriové gripy. Kromě již dříve oznámených gripů pro zrcadlovky Nikon D70/D70s a D50 nebo Canon EOS 350D/400D firma začala vyrábět i grip pro Canon EOS 30D.

Nikon Coolpix S10 a jeho první foto
V redakci jsme dostali možnost otestovat tento kompakt se šesti megapixely na čipu a „lámacím“ designem. Martina Čížková si jej vyzkoušela a jak se jí zamlouvalo první foto s Coolpixem S10, se dozvíte v našem článku.

Klepněte pro větší obrázek

Pět mega v mobilech Sharp?
V dílnách společnosti Sharp vyvinuli nový model fotojednotky pro mobilní telefony. Dvaadvacet milimetrů hluboký modul obsahuje CCD s 5 MPx, trojnásobným optickým zoomem a mechanickou závěrkou.

Přehled cen digitálů
Hanka Sokoltová pro vás, stejně jako každý týden, připravila aktuální přehled cen digitálních fotoaparátů dostupných v několika českých internetových obchodech. Za zmínku tentokráte stojí snad jen sleva přístrojů HP v Cybexu a Benq v TS Bohemii.

Jen úsměv nestačí: jak na portrét v Adobe Photoshopu
Portrét je celkem vděčným tématem pro fotografy všech věkových skupin a odborností. K dokonalému snímku ale většinou nestačí jen zamířit a stisknout spoučť. Jak výsledný snímek dovést k dokonalosti se dozvíte ve fotoškole Václava Širce.

Vánoční a novoroční pozdravy fotocestou
O několik rad, jak vyrobit pěkný a působivý vánoční pozdrav či novoroční PFko pro vaše přátele se s námi v pátek podělil Miro Veselý.

Za předplatné vlastní web
Redakce časopisů DIGIfoto, Computer a Jak na počítač pro své čtenáře připravily speciální vánoční nabídku – každý, kdo si do 27. prosince předplatí jeden z výše jmenovaných časopisů, dostane ke svému předplatnému rok webostingu a registraci domény .info zdarma.

Japonci lakují Lumixe
V Japonsku by měla být v brzké době k dostání limitovaná edice fotoaparátu Panasonic Lumix DMC-FX07 v pěti různých barevných variantách přední stěny.

Nikon a Crumpler spojili své síly
Společnosti Nikon a Crupler spojily své síly a z tohoto svazku vzešly dvě nové fotobrašny, vyvinuté speciálně pro digitální zrcadlovky. K dostání budou dva modely, oba v černožlutých barvách Nikonu a na oba typy bude poskytována doživotní záruka na materiál a zpracování.

Jak nejlépe tisknout fotografie?
Stejně jako Jiřího Hájka, asi každého fotografa po čase přestane bavit „fotit“ do šuplíku a začne se poohlížet po možnostech, jak dostat své snímky „na papír“.

Zlom si mě: Nikon Coolpix S10 (test)
Malých ultrazoomů není na trhu ještě mnoho. Nyní přišel se svojí troškou do mlýna také Nikon s 6Mpx fotoaparátem Coolpix S10.

Témata článku: Leica


Samsung půjde ve šlépějích Huawei a Applu. Řada Galaxy S23 má dostat vysokorychlostní satelitní konektivitu

Samsung půjde ve šlépějích Huawei a Applu. Řada Galaxy S23 má dostat vysokorychlostní satelitní konektivitu

** Po Huawei a Applu přišla řada i na Samsung ** Řada Galaxy S23 má podporovat satelitní komunikaci ** Samsung spolupracuje s firmou Iridium, a má globální cíle

Martin Chroust
SatelitGalaxy
Recenze hry Evil West. Originálně pojatá akční řežba s kovboji a upíry

Recenze hry Evil West. Originálně pojatá akční řežba s kovboji a upíry

Vývojáři z polského studia Flying wild hog moc dobře vědí, že akční adventury umí. Podaří se jim výpravou po divokém západě navázat na úspěch jejich předešlého díla Shadow Warrior 3? Musím přiznat, že odpověď nemůže být úplně jednoznačná.

Michal Drmla
Evil WestRecenzePC
Recenze hry Sonic Frontiers. Ježkovo dobrodružství v otevřeném světe

Recenze hry Sonic Frontiers. Ježkovo dobrodružství v otevřeném světe

Ve studiu Sonic Team se rozhodli pro odvážný krok a modrého ježka vyslali odkrývat nástrahy otevřeného světa. Jak se s novou výzvou vyrovnali a povedlo se vytvořit dostatek kvalitního obsahu pro tento poměrně ambiciózní plán?

Michal Polok
Sonic FrontiersPS5Recenze
Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

**Windows 11 na některých počítačích aktivují bezpečnostní funkci Integrita paměti. **Virtualizační funkce ale negativně ovlivňují herní výkon. **Pokud některé funkce vypnete, můžete tím herní výkon posílit.

Petr Urban
Windows 11Microsoft
Tip: Jak odebrat Clipchamp z kontextové nabídky Windows 11

Tip: Jak odebrat Clipchamp z kontextové nabídky Windows 11

**Clipchamp dnes patří k předinstalovaným nástrojům ve Windows 11. **Pokud program nepoužíváte, odinstalujte ho. **Z kontextové nabídky ho vykážete i zásahem do registru.

Petr Urban
Windows 11SoftwareMicrosoft
30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

Éra sexuálního uvolnění 60. let se projevila i ve filmu a stvořila takové sex symboly, jako jsou Raquel Welch, Claudia Cardinale nebo Catherine Deneuve. První Češka se svlékla pro Playboy. Znáte její jméno?

Marek Čech
Filmy a seriály
Apple měl tablet už v roce 1979. Ale trochu jiný, než myslíte

Apple měl tablet už v roce 1979. Ale trochu jiný, než myslíte

** Apple uvedl vlastní tablet už v roce 1979 ** Jednalo se o příslušenství k počítači, které usnadňovalo kreslení ** Na trhu byl několik let před první myší

Karel Javůrek
TabletyHistorieApple
GeForce RTX 4080 v testech: překoná i to nejlepší z minulé generace

GeForce RTX 4080 v testech: překoná i to nejlepší z minulé generace

** Nvidia dostává na trh grafickou kartu GeForce RTX 4080 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** Karta nabízí hodně výkonu za zajímavou cenu

Karel Javůrek
GeForce RTX 4000Grafické kartyNvidia