Podzim na DIGIareně – největší digitální fotografie

Podzim na DIGIareně – největší digitální fotografie

Nejlepší snímky z galerie • Rozhovor s Jindřichem Štreitem • Fotoškola • Fotografie týdne • Megarecenze Canon EOS 400D versus Nikon D80

Deset nejlepších v galerii DIGIareny
Naše první kolo po galerii je u konce. Poté, co jsme prošli každou jednotlivou kategorii nezbývá než velké grandfinále – vyhodnocení deseti nejlepších snímků celé galerie DIGIareny.

Lupa pro Canon Ixus
Společnost Lumos uvedla na trh nový produkt – lupu pro digitální fotoaparáty. Tento adaptér umožňuje po nasazení na váš kompakt fotit detaily až se 150× zvětšením.

Nastavili jste si správný čas v digitálu?
Po změně času minulou neděli asi nejeden z nás prošel byt, aby všem domácím přístrojům, které to ještě neudělaly samy, nastavil správný čas. Nezapomněli jste však na svůj digitální fotoaparát?

Medaile pro Jindřicha Štreita
V den 88. výročí vzniku samostatného Československa předal prezident Václav Klaus řády a medaile osobám, které se zasloužily o budování svobodné demokratické společnosti a vynikly výsledky své práce. Mezi oceněnými byl v letošním roce i dokumentární fotograf Jindřich Štreit, kterému byla udělena Medaile Za zásluhy v oblasti kultury a umění.

Když se schovám za foťák, jsem nenápadný
U příležitosti ocenění Jindřicha Štreita státní medailí jsme zapátrali v našem archívu a našli jsme vás rozhovor s panem Štreitem.

Odolný notebook Panasonic
Panasonic v minulém týdnu představil novou generaci notebooků. Tyto počítače jsou nejen výkonné, ale i prachuodolné a voděodolné. Díky obalu z hořčíkové slitiny by měly vydržet i nějaký ten náraz. Zkrátka – dobrá volba pro všechny přírodní fotografy.

16 Mega od Kodaku
Nový šestnáctimegapixelový CCD snímač s označením KAI-16000 představili zástupci společnosti Kodak. Snímač je určen pro použití ve vědě, průmyslu a letectví a měl by umožňovat vyšší kvalitu obrazu a nižší šum i při vyšších citlivostech.

Největší digitální freska na světě
Asi největší digitální fotografie na světě byla zveřejněna tento měsíc. Její velikost je 96 679 × 89 000 pixelů a rozlišení 8,6 Gpx. Na snímku je zachycena freska v kostele v italské Varallo Sesii.

Blýskání bez bouřky a hromů
Jan Šimek pro naše čtenáře přichystal článek o tom, jak správně fotit s bleskem, jaké je jeho nejvhodnější použití v nejrůznějších situacích a mnoho dalších tipů a triků pro dobrou „blýskanou“ fotografii.

Víte jak pracují expoziční režimy?
Chcete-li se dozvědět, jak pracují a k čemu vlastně jsou expoziční režimy, rozhodně nepřehlédněte tento článek. Najdete v něm nejen zevrubný popis všech hlavních expozičních režimů, ale i ukázkové fotografie.

Jak se měří míra šumu u digitálů?
Měření šumu je jednou z důležitých součástí při testování digitálů. Jak se šum měří a co je k tomu potřeba si vysvětlíme v dalším článku pro vás.

Na poli s Fotografií týdne
Příroda, dynamika, poetické scenérie a skvělé barvy. Takovými slovy bychom mohli popsat bohatou tvorbu autora dnešního vítězného snímku.

traktor.jpg
...na poli... Foto: DuPe

Videoškola od Nikonu
Nikon na svých stránkách uveřejnil čtyři videonávody k programu Nicon Capture NX. Videa by měla napomoci lepšímu porozumění programu a jeho hlavním funkcím.

Přehled cen digitálů – stálice zlevňují
V tomto týdnu jsme zaznamenali slevy především v TS Bohemii, kde byly zlevněny v podstatě kompletní řady fotoaparátů Sony a Canon.

Polarizačný filter v praxi
Ve výbavě žádného fotografa, který to myslí byť jen trošku vážně, by dozajista neměl chybět polarizační filtr. Pro správné používání polarizačního filtru je potřeba znát několik podstatných informací, a proto je tu článek Mira Veselého.

Porovnání objektivů Canon
Pro uživatele objektivů Canon a nejen pro ně je tu nový web, kde můžou fotografové i náhodní návštěvníci vzájemně srovnávat jednotlivé objektivy této značky.

Který digitál je ten pravý
Kompakt, ultrakompakt, hi-end kompakt, amatérská či profesionální zrcadlovka. Každý z vás jistě poznal, že se jedná o typy fotoaparátů, ale čím se od sebe liší?

Jak velkou kartu koupit? (diskuze)
K novému fotoaparátu budete dost pravděpodobně potřebovat i novou paměťovou kartu. Jak vybrat tu nejlepší a nejvhodnější se dozvíte z našeho diskuzního fóra.

Canon EOS 400D versus Nikon D80
Desetimegapixelové fotoaparáty už mají neodvolatelně svoje místo na trhu. V posledním článku tohoto týdne vám přinášíme srovnání dvou největších rivalů na poli digitálních zrcadlovek – Canon EOS 400D a Nikon D80.

Určitě si přečtěte

Články odjinud