Podzim na DIGIareně – největší digitální fotografie

5. listopadu 2006
TWEET SDÍLET
Nejlepší snímky z galerie • Rozhovor s Jindřichem Štreitem • Fotoškola • Fotografie týdne • Megarecenze Canon EOS 400D versus Nikon D80

Deset nejlepších v galerii DIGIareny
Naše první kolo po galerii je u konce. Poté, co jsme prošli každou jednotlivou kategorii nezbývá než velké grandfinále – vyhodnocení deseti nejlepších snímků celé galerie DIGIareny.

Lupa pro Canon Ixus
Společnost Lumos uvedla na trh nový produkt – lupu pro digitální fotoaparáty. Tento adaptér umožňuje po nasazení na váš kompakt fotit detaily až se 150× zvětšením.

Nastavili jste si správný čas v digitálu?
Po změně času minulou neděli asi nejeden z nás prošel byt, aby všem domácím přístrojům, které to ještě neudělaly samy, nastavil správný čas. Nezapomněli jste však na svůj digitální fotoaparát?

Medaile pro Jindřicha Štreita
V den 88. výročí vzniku samostatného Československa předal prezident Václav Klaus řády a medaile osobám, které se zasloužily o budování svobodné demokratické společnosti a vynikly výsledky své práce. Mezi oceněnými byl v letošním roce i dokumentární fotograf Jindřich Štreit, kterému byla udělena Medaile Za zásluhy v oblasti kultury a umění.

Když se schovám za foťák, jsem nenápadný
U příležitosti ocenění Jindřicha Štreita státní medailí jsme zapátrali v našem archívu a našli jsme vás rozhovor s panem Štreitem.

Odolný notebook Panasonic
Panasonic v minulém týdnu představil novou generaci notebooků. Tyto počítače jsou nejen výkonné, ale i prachuodolné a voděodolné. Díky obalu z hořčíkové slitiny by měly vydržet i nějaký ten náraz. Zkrátka – dobrá volba pro všechny přírodní fotografy.

16 Mega od Kodaku
Nový šestnáctimegapixelový CCD snímač s označením KAI-16000 představili zástupci společnosti Kodak. Snímač je určen pro použití ve vědě, průmyslu a letectví a měl by umožňovat vyšší kvalitu obrazu a nižší šum i při vyšších citlivostech.

Největší digitální freska na světě
Asi největší digitální fotografie na světě byla zveřejněna tento měsíc. Její velikost je 96 679 × 89 000 pixelů a rozlišení 8,6 Gpx. Na snímku je zachycena freska v kostele v italské Varallo Sesii.

Blýskání bez bouřky a hromů
Jan Šimek pro naše čtenáře přichystal článek o tom, jak správně fotit s bleskem, jaké je jeho nejvhodnější použití v nejrůznějších situacích a mnoho dalších tipů a triků pro dobrou „blýskanou“ fotografii.

Víte jak pracují expoziční režimy?
Chcete-li se dozvědět, jak pracují a k čemu vlastně jsou expoziční režimy, rozhodně nepřehlédněte tento článek. Najdete v něm nejen zevrubný popis všech hlavních expozičních režimů, ale i ukázkové fotografie.

Jak se měří míra šumu u digitálů?
Měření šumu je jednou z důležitých součástí při testování digitálů. Jak se šum měří a co je k tomu potřeba si vysvětlíme v dalším článku pro vás.

Na poli s Fotografií týdne
Příroda, dynamika, poetické scenérie a skvělé barvy. Takovými slovy bychom mohli popsat bohatou tvorbu autora dnešního vítězného snímku.

Klepněte pro větší obrázek
...na poli... Foto: DuPe

Videoškola od Nikonu
Nikon na svých stránkách uveřejnil čtyři videonávody k programu Nicon Capture NX. Videa by měla napomoci lepšímu porozumění programu a jeho hlavním funkcím.

Přehled cen digitálů – stálice zlevňují
V tomto týdnu jsme zaznamenali slevy především v TS Bohemii, kde byly zlevněny v podstatě kompletní řady fotoaparátů Sony a Canon.

Polarizačný filter v praxi
Ve výbavě žádného fotografa, který to myslí byť jen trošku vážně, by dozajista neměl chybět polarizační filtr. Pro správné používání polarizačního filtru je potřeba znát několik podstatných informací, a proto je tu článek Mira Veselého.

Porovnání objektivů Canon
Pro uživatele objektivů Canon a nejen pro ně je tu nový web, kde můžou fotografové i náhodní návštěvníci vzájemně srovnávat jednotlivé objektivy této značky.

Který digitál je ten pravý
Kompakt, ultrakompakt, hi-end kompakt, amatérská či profesionální zrcadlovka. Každý z vás jistě poznal, že se jedná o typy fotoaparátů, ale čím se od sebe liší?

Jak velkou kartu koupit? (diskuze)
K novému fotoaparátu budete dost pravděpodobně potřebovat i novou paměťovou kartu. Jak vybrat tu nejlepší a nejvhodnější se dozvíte z našeho diskuzního fóra.

Canon EOS 400D versus Nikon D80
Desetimegapixelové fotoaparáty už mají neodvolatelně svoje místo na trhu. V posledním článku tohoto týdne vám přinášíme srovnání dvou největších rivalů na poli digitálních zrcadlovek – Canon EOS 400D a Nikon D80.


Nejlepší postapokalyptické filmy. Krvavý konec lidstva vážně i nevážně na 30 způsobů

Nejlepší postapokalyptické filmy. Krvavý konec lidstva vážně i nevážně na 30 způsobů

Nejen houbičky a smrtící infekce dokážou rychle vyhubit lidstvo. Vybrali jsme nejlepší a nejznámější filmy, které ukazují, jak si lidé poradí (nebo taky neporadí) se zhroucením společnosti a různými katastrofami. Některé jsou smrtelně vážné, některé akční a některé... velmi odlehčené.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nejlepší aplikace pro tento týden: Relaxační 3D zvuky, levné ubytování a netradiční cvičení

Nejlepší aplikace pro tento týden: Relaxační 3D zvuky, levné ubytování a netradiční cvičení

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Mobilní aplikace
Vodafone ohlásil zdražování. Týká se všech paušálních tarifů, cena naroste o 9 %

Vodafone ohlásil zdražování. Týká se všech paušálních tarifů, cena naroste o 9 %

** Období poklesu cen za mobilní služby končí ** Vodafone oznamuje plošné zdražení paušálů o 9 % ** Od konce února si připlatí noví i stávající zákazníci

Jan Láska
Tarify a mobilní službyNákup a cenyVodafone
Za WhatsApp se bude platit! Za předplatné dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

Za WhatsApp se bude platit! Za předplatné dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

** Bylo to jen otázkou času ** Už i WhatsApp nabízí prémiové předplatné ** Za poplatek dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

Martin Chroust
předplatnéWhatsAppMobilní aplikace
Nabíjíte jen jednou za týden. Tomuto smartphonu pomáhá k nadstandardní výdrži rekordní kapacita baterie

Nabíjíte jen jednou za týden. Tomuto smartphonu pomáhá k nadstandardní výdrži rekordní kapacita baterie

** Do prodeje se brzy dostane telefon, který dobijete jednou za týden ** Vděčí za to rekordně velké kapacitě baterie ** 22 000 mAh v mobilu, to dodnes zatím nikdo neměl

Martin Chroust
MIL-STD 810Zvýšená odolnost
Jak dobře vybrat fotoaparát. Zvažte, jestli nestačí mobil. Místo rozlišení jděte po velkém snímači

Jak dobře vybrat fotoaparát. Zvažte, jestli nestačí mobil. Místo rozlišení jděte po velkém snímači

Důležité otázky, na které byste si měli odpovědět před výběrem fotoaparátu. Je lepší kompakt, nebo zrcadlovka? Nestačí mobil? Jaký snímač, stabilizaci, hledáček… Co je důležité pro video?

Petr Březina
Průvodce nákupem
Americký Bradley je už v Polsku. Někdejší odpověď na sovětské BMP vystrašila i Saddáma

Americký Bradley je už v Polsku. Někdejší odpověď na sovětské BMP vystrašila i Saddáma

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní seznam ** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda