Podpořte charitativní kulturní projekt Bienále pro Diakonii

10. dubna 2009
TWEET SDÍLET

Zveme vás na II. ročník Bienále pro Diakonii, který se uskuteční 13. – 25. dubna 2009 v Praze. Jedná se o charitativní kulturní projekt, jehož cílem je nabídnout setkání s výtvarným uměním, které je svým obsahem či svými tvůrci spojeno s křesťanstvím; představit diakonickou práci s handicapovanými členy společnosti; a v neposlední řadě získat finanční prostředky na podporu této práce.

První Bienále pro Diakonii se konalo v roce 2007. Zúčastnilo se ho šedesát výtvarníků několika generací a bylo při něm vystaveno více než sto dvacet uměleckých děl. Výtěžek téměř 700 000,- Kč byl věnován na první etapu rekonstrukce Střediska Diakonie ČCE v Praze – Stodůlkách.

Letošní II. ročník má název „I noc se stane světlem“. Svá díla během něj postupně na třech místech Prahy představí čeští, němečtí a švédští výtvarníci. Pozváním umělců ze sousedního Německa a po nás v EU předsedajícího Švédska odráží Bienále motto českého předsednictví „Evropa bez bariér“.

13. dubna 2009 v 18:00 vystoupí Jaromír Nohavica ve vinohradském kostele Českobratrské církve evangelické. Hudebník hraje bez nároku na honorář. Celý výtěžek dvouhodinového koncertu tak bude věnován na vybudování denního a týdenního stacionáře pro těžce zdravotně postižené klienty Střediska Diakonie ČCE v Praze – Stodůlkách. Po koncertu bude následovat dobročinná aukce uměleckých děl a výrobků klientů ergoterapeutické dílny.

Zdroj: TZ Bienále pro Diakonii

 

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

36 Petr Březina

Petr Březina
Technika
Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

29 Petr Březina

Petr Březina
Technika
Můj malý, buď velký! „Top“ aplikace pro zvětšení rozměrů fotografie

Můj malý, buď velký! „Top“ aplikace pro zvětšení rozměrů fotografie

Potřebujete zvětšit fotografii s malým rozlišením a zachovat přitom co nejvíce detailů. Vyzkoušeli jsme volně dostupné aplikace, které tento úkol zvládnou nejlépe. A jakých technologií se dočkáme v budoucnosti?

7 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Software