Podpořte charitativní kulturní projekt Bienále pro Diakonii

10. dubna 2009
TWEET SDÍLET

Zveme vás na II. ročník Bienále pro Diakonii, který se uskuteční 13. – 25. dubna 2009 v Praze. Jedná se o charitativní kulturní projekt, jehož cílem je nabídnout setkání s výtvarným uměním, které je svým obsahem či svými tvůrci spojeno s křesťanstvím; představit diakonickou práci s handicapovanými členy společnosti; a v neposlední řadě získat finanční prostředky na podporu této práce.

První Bienále pro Diakonii se konalo v roce 2007. Zúčastnilo se ho šedesát výtvarníků několika generací a bylo při něm vystaveno více než sto dvacet uměleckých děl. Výtěžek téměř 700 000,- Kč byl věnován na první etapu rekonstrukce Střediska Diakonie ČCE v Praze – Stodůlkách.

Letošní II. ročník má název „I noc se stane světlem“. Svá díla během něj postupně na třech místech Prahy představí čeští, němečtí a švédští výtvarníci. Pozváním umělců ze sousedního Německa a po nás v EU předsedajícího Švédska odráží Bienále motto českého předsednictví „Evropa bez bariér“.

13. dubna 2009 v 18:00 vystoupí Jaromír Nohavica ve vinohradském kostele Českobratrské církve evangelické. Hudebník hraje bez nároku na honorář. Celý výtěžek dvouhodinového koncertu tak bude věnován na vybudování denního a týdenního stacionáře pro těžce zdravotně postižené klienty Střediska Diakonie ČCE v Praze – Stodůlkách. Po koncertu bude následovat dobročinná aukce uměleckých děl a výrobků klientů ergoterapeutické dílny.

Zdroj: TZ Bienále pro Diakonii

 

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

35 Petr Březina

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

2 Adam Kos

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová