Podpořte charitativní kulturní projekt Bienále pro Diakonii

Zveme vás na II. ročník Bienále pro Diakonii, který se uskuteční 13. – 25. dubna 2009 v Praze. Jedná se o charitativní kulturní projekt, jehož cílem je nabídnout setkání s výtvarným uměním, které je svým obsahem či svými tvůrci spojeno s křesťanstvím; představit diakonickou práci s handicapovanými členy společnosti; a v neposlední řadě získat finanční prostředky na podporu této práce.

První Bienále pro Diakonii se konalo v roce 2007. Zúčastnilo se ho šedesát výtvarníků několika generací a bylo při něm vystaveno více než sto dvacet uměleckých děl. Výtěžek téměř 700 000,- Kč byl věnován na první etapu rekonstrukce Střediska Diakonie ČCE v Praze – Stodůlkách.

Letošní II. ročník má název „I noc se stane světlem“. Svá díla během něj postupně na třech místech Prahy představí čeští, němečtí a švédští výtvarníci. Pozváním umělců ze sousedního Německa a po nás v EU předsedajícího Švédska odráží Bienále motto českého předsednictví „Evropa bez bariér“.

13. dubna 2009 v 18:00 vystoupí Jaromír Nohavica ve vinohradském kostele Českobratrské církve evangelické. Hudebník hraje bez nároku na honorář. Celý výtěžek dvouhodinového koncertu tak bude věnován na vybudování denního a týdenního stacionáře pro těžce zdravotně postižené klienty Střediska Diakonie ČCE v Praze – Stodůlkách. Po koncertu bude následovat dobročinná aukce uměleckých děl a výrobků klientů ergoterapeutické dílny.

Zdroj: TZ Bienále pro Diakonii

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud