Podívejte se na timelapse Dubaje. Neuvěříte, jak se za tři desetiletí město změnilo

Podívejte se na timelapse Dubaje. Neuvěříte, jak se za tři desetiletí město změnilo

Dubaj, město ležící na pobřeží Perského zálivu ve Spojených arabských emirátech, prošlo za poslední tři desetiletí drastickými změnami. Tento letecký časosběrný snímek, který vytvořil Benjamin Grant z Daily Overview, účinně ilustruje jeho proměnu v letech 1985 až 2020.

Benjamin Grant, který založil Daily Overview v roce 2013, vytváří satelitní snímky, aby s jejich pomocí ukázal, jak lidé ovlivnili planetu zemi. V posledních letech byl také pověřen pracemi na speciálních projektech pro společnosti, jako jsou Louis Vuitton nebo Facebook.

Pro nedávnou sérii časosběrných snímků použil Grant snímky z programu Earth Engine společnosti Google, který zahrnuje satelitní vrstvy z družic NASA Landsat a Evropské agentury Copernicus. Grant také spolupracuje s několika společnostmi, které se zabývají satelitními snímky s vysokým rozlišením, aby mohl vyprávět další příběhy světa z ptačí perspektivy. Grant k tomu uvádí, že právě video je k sdělování podobných příběhů naprosto ideální. Některá jeho díla můžete vidět i v Instagramu nebo Twitteru.

Via dpreview.com

Určitě si přečtěte

Články odjinud