Podívejte se, co se stane, když tisíc různých lidí upraví stejnou fotografii

Podívejte se, co se stane, když tisíc různých lidí upraví stejnou fotografii

Krajinářský fotograf Nigel Danson uveřejnil poměrně zajímavou výzvu pro všechny fotografy, kteří se aktuálně poněkud nudí. Ti dostali za úkol, aby upravili tři z jeho snímků, které jim poskytl jako RAW soubory. Reakce byla ohromující, když mu více jak 1 000 lidí odeslalo editované snímky

Jak můžete předpokládat, ty se pohybují od jemných vylepšení až k těm extrémním. Každý zúčastněný tak měl jinou vizi, i když bylo pro všechny totožné zadání. Je ale fakt, že nebylo úplně přesně specifikované. Znělo totiž poměrně benevolentně: „s fotografiemi si můžete dělat co chcete.“ Nigel ale ještě dodal, že uvítá jakoukoli formu ořezu.

Trio zdrojových fotografií bylo pořízeno na Faerských ostrovech, anglické Jezerní oblasti a norských Lofotech. Každý zúčastněný snímky editoval vlastním stylem, přičemž jej někdy doplnil i komentářem nejen o editaci, ale i o používaném softwaru atd. Nigelův komentář s ukázkami a popisem různých editací najdete v jeho videu v síti YouTube, navštívit ale můžete i jeho webové stránky.

Určitě si přečtěte

Články odjinud