Podílejte se na výstavě fotografií

17. října 2007
TWEET SDÍLET

Rádi byste, aby vaše snímky viděla široká veřejnost ale netroufáte si na vlastní výstavu? Zkuste se zúčastnit soutěže, která vám může zajistit místo na výsluní, dnes máte šanci hned dvakrát.

Cesta světla

Jindřichohradecké Národní muzeum fotografie přichází s dlouhodobým projektem Via Lucis. Jeho základem je fotografická soutěž s cílem shromáždit fotografie, které jsou faktickou i pocitovou mozaikou české společnosti uplynulých dvaceti let, přesněji od roku 1989 do roku 2009. Soutěž není tematicky vymezena, autoři mají při zpracování naprostou volnost. Přihlásit se může kdokoli, bez omezení věkem či národností. Kritériem pro výběr bude umělecká úroveň a výpovědní schopnost děl.

Projekt má v roce 2009 vyústit v rozsáhlou výstavu, vzniknout by měla i reprezentativní publikace a kalendář pro rok 2010. Především však představuje příležitost vytvořit unikátní soubor fotografií střízlivě mapující naši novodobou historii.

Přispět do něj můžete i vy. Podrobný harmonogram projektu a další potřebné informace najdete na webových stránkách Národního muzea fotografie.

Jeden den v životě ČR

Do České republiky se dostal projekt Jeden den ..., v jehož rámci spojí své síly několik desítek fotografů, kteří by měli v rámci 24 hodin zachytit historickou momentku ČR. Vybrané fotografie budou otištěny v knize. Velkoformátové zvětšeniny pak vytvoří putovní výstavu, která se v roce 2009 přesune i do zahraničí.

Chcete-li se podílet na zmíněném projektu, máte jedinečnou šanci připojit se k fotografům a od nedělního poledne 28. října do poledne následujícího dne zaznamenávat život ve vlastním okolí. pokud budou mít snímky dostatečnou obrazovou a technickou kvalitu. Více informací, včetně podmínek účasti, najdete na webu projektu.

Určitě si přečtěte

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová

Canon EOS M6 II: Poddajný, nenápadný a výkonný [test]

Canon EOS M6 II: Poddajný, nenápadný a výkonný [test]

Canon EOS M6 II je pokročilá bezzrcadlovka, která by svými parametry mohla vyhovovat jak začátečníkům, tak pokročilým fotografům. Co je na tom pravdy? Čtěte v našem testu.

9 Helena Vyplelová

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Portrétní fotografie je jedním z nejrozšířenějších témat především mezi amatérskými fotografy. V našem okolí je spousta zajímavých osob, které by stály za vyfocení. Vyfotit je ale tak, aby byla fotka dobrá a aby měla atmosféru, nemusí být úplně jednoduché.

3 Petr Březina

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

Dobrou fotografii poznáte jednoduše podle toho, že vás na první pohled něčím zaujme, to „něco“ však obvykle nejste schopni snadno popsat. Ve valné většině případů se totiž takový snímek vyznačuje povedenou kompozicí.

1 Petr Březina