Pobavte se u vtipných snímků zvířecích miláčků ze soutěže Comedy Pet Photo

Organizátoři soutěže Comedy Pet Photography vyhlásili vítěze letošního ročníku fotografického klání. V jedné z dílčích kategorií, Koňská síla, zabodovala i fotografka z České republiky Magdaléna Straková.

Soutěž je otevřená všem fotografům, kteří ve svém archivu schraňují humorné snímky domácích mazlíčků. Ve spolupráci s charitativní organizací Blue Cross, jež se stará o nemocná či opuštěná zvířata, ji pořádá společnost Mars Petcare. Důležitým cílem projektu je tak upozornění na problémy zvířat ve zdravotní i sociální nouzi.

Celkovým vítězem letošního ročníku se stala německá fotografka Elke Vogelsangová. Porotu nejvíc zaujal a pobavil snímek psího nalezence, křížené fenky Noodles, která před více než deseti lety našla domov stovky kilometrů od svého rodiště ve Španělsku. Fenka si jistě užije části finanční odměny pro celkového vítěze soutěže, jejíž výše činí 3000 liber.  

Vyhlášeni byli též vítězové v šesti tematických kategoriích: psi, kočky, koně, ostatní stvoření, mazlíčci podobající se svým pánečkům (nebo naopak), junior (fotky od dětí mladších 16 let); kategorie video zůstala bez ocenění. Nejlepší vtipnou fotografií koní podle poroty pořídila česká fotografka Magdaléna Straková.

Současně s vítězi byl oznámen nový ročník soutěže. Již nyní mohou zájemci posílat humorné záběry ve výše zmíněných kategoriích na webové stránky Comedy Pet Photo. Přihlásit se lze do 15. srpna 2021. Celkový vítěz obdrží částku 2000 liber.  

Témata článku: Kultura, Soutěže, Fotografové

Určitě si přečtěte

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

43 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Technika
Správné světlo a ideální počasí v kapse

Správné světlo a ideální počasí v kapse

Většina outdoorových fotografických disciplín vyžaduje určitou přípravu na místní podmínky. Není to tak dávno, kdy jsem večery před akcí procházel harmonogram, listoval mapou a sledoval u televize předpověď počasí.

12 Tomáš Adamec

Tomáš Adamec
Fotografický software
Jak na fotky ze surových RAW dat

Jak na fotky ze surových RAW dat

Obrazových formátů, které se používají v oblasti digitální fotografie není mnoho, v zásadě se můžeme setkat s nejběžnějším JPEGem, kterému sekunduje bezztrátový formát RAW. Pro jeho úpravu je však třeba speciální software.

9 Petr Březina

Petr Březina
Fotoškola
6 alternativ Fotek Google, které můžete použít k ukládání a zálohování fotografií

6 alternativ Fotek Google, které můžete použít k ukládání a zálohování fotografií

30 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Fotky GoogleFotografický software