Po konci vývoje telefonu RED Hydrogen One, končí celý projekt. Jeho vedoucí jde do důchodu

Po konci vývoje telefonu RED Hydrogen One, končí celý projekt. Jeho vedoucí jde do důchodu

V březnu letošního roku bylo uveřejněno, že společnost RED ukončuje vývoj telefonu Hydrogen One. Ten šel o poznání jinou cestou, než všichni ostatní výrobci a měl tak světu přinést jistou modularitu.

Díky ní byste si mohli za pomoci speciálního systému konektorů měnit čistě dle vaší libosti objektivy fotoaparátů, stejně tak ale navýšit kapacitu baterie nebo úložiště telefonu. I když tedy bude společnost RED existovat dál, o mobilní telefony se už pokoušet nebude.

RED je známá značka především ve světě videa. Myslela však, že dokáže prorazit i mezi výrobci mobilních telefonů. Nápad měla dobrý, jenže vývoj trval poněkud déle, než doufala, a to mělo za následek neustálé odsouvání premiéry telefonu. Tomu srazila vaz i jeho cena, která byla 1 295 dolarů (cca 30 tisíc Kč), a k níž je nutné připočíst i cenu za dokupované mody.

Navíc dodnes k telefonu nebyly do prodeje uvedeny žádné, což je značný problém, když na nich zařízení stojí. Poslední naděje, která tak celému projektu utnula tipec, je odchod zakladatele společnosti RED do důchodů.

Jim Jannard totiž oslavil již své 70. narozeniny a k té příležitosti sdělil, že s jeho odchodem ze společnosti bude celý projekt, tedy vývoj telefonů pod hlavičkou RED, nadobro ukončen. Podpora majitelům těch pár prodaných telefonů ale nekončí, takže se z nich ze dne na den nefunkční cihličky určitě nestanou.

Obrázek 7.png

Nicméně jistě je škoda, že podobný projekt končí. Je tomu hlavně z toho důvodu, že se jednalo o něco jiného, než je to, čím jsme na trhu s mobilními telefony zaplaveni. Jedinou podobnou alternativu totiž nabízí Motorola s jejími Moto Mody, nicméně ani těm se nějak zvlášť dobře nedaří. Možná to v RED pochopili na poslední chvíli a nechtějí jen dále investovat do slepé uličky vývoje.

Určitě si přečtěte

Články odjinud