„Platit u nás Mobitem? Ano!“, říkají zavedené značky.

28. listopadu 2012
TWEET SDÍLET
„Platit u nás Mobitem? Ano!“, říkají zavedené značky.
Novou mobilní platební metodou Mobito zaplatíte na webu, za taxi, dobijete kredit, pošlete peníze kamarádovi.

Mobil umí ledacos, máme ho rádi, chodíme s ním všude. Společnost MOPET CZ vyvinula svou platební metodu proto, abychom mobilním telefonem dokázali také platit, a to stejně snadno jako hotovostí – za vše, jednoduše, bezpečně a okamžitě.

Mobito je na trhu od září a od té doby si jej pořídilo přes 15 000 zákazníků. Postupně mu přichází na chuťstále více společností, které platby mobilním telefonem za své zboží a služby umožňují.

Obchodníci si totiž Mobitem otevírají nový způsob prodeje – díky mobilitě placení mohou být sami mobilní, ať už při prodeji a platbě kdekoli v prodejně bez návaznosti na pokladnu, či při prodeji například přímo z inzerátu. Z pohodlí při placení benefitují také poskytovatelé mobilních služeb a prodejci zboží, na které často nenajdeme drobné - taxi, kredit na volání, novinové stánky, parkování...

Klepněte pro větší obrázek 

Obchody, které již objevily kouzlo mobilních plateb, se snaží zákazníky k platbě Mobitem všelijak motivovat. Tak například foto.cz poskytuje nyní 20 % slevu, Pompo přidá k nákupu hračku navíc, kasa.cz sleví stokorunu z dalšího nákupu, slevový server mydeals.cz rozdá ceny v hodnotě 50 000 Kč.

Mobito propojuje zákazníkův účet v bance s telefonem – může jej propojit zcela nebo si sem tam do telefonu převést nějakou částku a platit z ní. Když někomu platí, identifikuje sebe nebo jeho svým telefonním číslem případně Mobito číslem. Platby fungují jak na chytrých tak na všech ostatních telefonech. Cokoli chce zákazník zaplatit, musí potvrdit PINem. Vše se odehrává jen skrz jeho telefon a registrace a připojení účtu k telefonu je obdobně zajištěné jako internetové bankovnictví, bezpečnost plateb je tedy na nejvyšší úrovni. Platby probíhají okamžitě, ať už je pondělí večer nebo neděle ráno.

Mobito si klade za cíl usnadnit nám život a kdo zkusil zajít večer na pivo jen s mobilem a Mobitem v kapse, ví, jak neskutečně lehký pocit to je, nemyslet na starosti s placením.

Více o Mobitu, registraci a aktuálních akcích lze nalézt na jeho svěžím webu www.mobitoplatito.cz. Aplikace je ke stažení v AppStoru a GooglePlay.

Založení MOPET CZ bylo iniciováno v roce 2010 zkušenými bankéři Tomášem Salomonem a Viktorem Peškou. Dalšími  akcionáři společnosti jsou vedle zakladatelů i významné banky (Česká spořitelna, GE Money Bank, Raiffeisenbank, UniCredit Bank) a mobilní operátoři, kteří pokrývají 100 % mobilního a 60 % retailového bankovního trhu. V květnu 2012 MOPET CZ dostal povolení k činnosti od ČNB a jako jediná společnost v ČR získala status instituce elektronických peněz.

Témata článku: Inzerce

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

28 Petr Březina

Fotografie týdne: Pohlazení – o smrti a její důležitosti pro bytí

Fotografie týdne: Pohlazení – o smrti a její důležitosti pro bytí

Středověký člověk, jak upozorňuje Jacques Le Goff, má ke smrti dvojí silný vztah. Smrt je především branou do nebe. Je tím, pro co žijeme, můžeme sledovat těšení se na smrt, která je vysvobozením z pozemského utrpení a strádání.

Michal Černý