Pixii aktualizuje svůj APS-C dálkoměr – vyšší rozlišení a lepší hledáček

4. října 2021
TWEET SDÍLET

Francouzský startup Pixii v roce 2018 představil digitální dálkoměr s APS-C snímačem s rozlišením 12 Mpx a bajonetem Leica M. Nedávno se objevila inovovaná verze, která přináší několik vylepšení, tím hlavním je nový snímač s vyšším 26Mpx rozlišením.

Nový snímač je typu BSI-CMOS a má více než dvojnásobné rozlišení oproti předchůdci. Podle výrobce má dynamický rozsah 14 EV a dosahuje velmi dobrých výsledků při snímání s nízkou hladinou osvětlení, kdy je minimalizován šum a zachována kresba v podexponovaných částech obrazu. S tím souvisí i možnosti nastavení citlivosti, původní model nabízel rozsah ISO 200–6400, u nové verze je to ISO 160–12 800.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Další podstatnou novinkou je interaktivní hledáček, který integruje dálkoměrnou technologii s miniaturním displejem pro zobrazení klíčových informací přímo v hledáčku. Díky tomu by měl být fotograf schopen ovládat digitál aniž by jej musel dát od oka. Hledáček samotný pak má zvětšení 0,67× a umí zobrazit rámeček pro ohniska 28, 35, 49 a 50 mm.

Výraznou změnou je také osazení USB-C konektorem, který umožňuje rychlejší nabíjení, integrovaná paměť narostla na 8 GB a k dispozici je i upgrade na 32 GB nebo 128 GB, což znamená např. 3 650 snímků ve formátu DNG (RAW), v nabídce je i univerzální formát GPR.

Mezi dalšími funkcemi najdete nejkratší čas závěrky 1/32 000s, nativní podporu iOS a Android zařízení, Bluetooth a Wi-Fi konektivitu, LUT barevné profily nebo černobílý režim s 16-bit DNG soubory.

Podle zakladatele firmy Davida Bartha, bylo při přípravě nového digitálu snahou naslouchat uživatelům a jejich doporučením. Mimo jiné je podle něj připraven program výměny snímače v původním modelu Pixii, takže by ani majitelé první verze neměli přijít zkrátka.

Předobjednávky na nový digitál Pixii jsou již otevřené se základní cenou 2 999 EUR, nejdražší verze s kapacitou paměti 128 GB pak vyjde na 3 540 EUR.

Témata článku: Technika, Leica, Dálkoměr


Hráli jsme Battlefield 2042. Moderní bojiště přináší dynamické přestřelky

Hráli jsme Battlefield 2042. Moderní bojiště přináší dynamické přestřelky

Nový Battlefield se opět vrací na moderní, mírně futuristické bojiště. Minulý víkend se konala veřejná beta, kterou jsme si nechtěli nechat ujít. Battlefield 2042 nás tam rozhodně bavil, ale ještě je třeba to trochu doladit.

Vojtěch Matušinský
Battlefield 2042FPSDojmy
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 byl téměř zrušen, prozradil vydavatel

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 byl téměř zrušen, prozradil vydavatel

Po dlouhé době plánování a přemýšlení se tým nakonec rozhodl ve vývoji pokračovat.

Michal Maliarov
Vampire The Masquerade - Bloodlines 2RPG
Týden Živě: Čipy nejsou a jen tak nebudou. Chybí i další suroviny

Týden Živě: Čipy nejsou a jen tak nebudou. Chybí i další suroviny

** Škoda Auto opět varuje, že utlumí výrobu ** Spočítali jsme , kolik používáte doplňků v prohlížeči ** Sledujte souhrn událostí končícího týdne

Filip KůželJakub Čížek
Týden ŽivěVideo