PimEyes vám ukáže všechny fotografie konkrétní osoby napříč celým internetem

16. června 2020
TWEET SDÍLET
PimEyes vám ukáže všechny fotografie konkrétní osoby napříč celým internetem

Technologie rozpoznávání obličeje už nějakou dobu působí patřičný rozruch. Zatímco to někteří považují za užitečné, jiní to vidí jako jasnou hrozbu. PimEyes je pak nový web, který vám umožní nahrát fotografii konkrétní osoby, přičemž analyzuje celý internet, aby zjistil, kde všude tato osoba své fotografie uveřejnila.

PimEyes je polský web pro rozpoznávání obličeje s maximálně jednoduchým uživatelským prostředím. Vlastně vám stačí mít jen fotografii, kterou do vyhledávače přetáhnete a ten už začne analyzovat celý internet. Odpověď vám navíc dá za několik málo sekund. Tvůrci služby samozřejmě tvrdí, že neukládají žádné fotografie, které vyhledáváte.

Pro pobavení je hledání zdarma, existují ale také prémiové verze dostupné za měsíční předplatné. Odběratelé tak získají různé výhody, jako jsou upozornění na nově nahrané fotografie osob lidí, kterých si můžete uložit až 25 a nechybí ani technická podpora. Smysl služby je každopádně rozporuplný.

Podle magazínu OneZero je služba hodně podobná softwaru Clearview AI, který slouží bezpečnostním složkám k rozpoznávání obličejů po celém světě. PimEyes však prý není natolik výkonný a nezahrnuje sociální sítě. Policie je jedna věc, ta svůj systém má, ale co veřejnost? Běžnému uživateli tak může služba najít ztracenou rodinu a přátele, zároveň se ale může stát dalším nástrojem ke stalkingu.

Témata článku: Kultura, Technologie

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne – o dešti jako pohledu do minulosti i do budoucnosti

Fotografie týdne – o dešti jako pohledu do minulosti i do budoucnosti

Michal Černý

Michal Černý
Fotografie týdne
Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

36 Petr Březina

Petr Březina
Technika