PhotoStatistica pro Apple umí vizualizovat EXIF data a dělat analýzy

11. června 2020
TWEET SDÍLET

PhotoStatistica skenuje EXIF ​​data z velkých dávek fotografií, což vám umožní snadno kompilovat statistiky a provádět analýzu napříč adresáři a knihovnami fotografií. Tím, že má široký záběr a nesoustředí se na jednotlivé fotografie, vám poskytne neocenitelnou zpětnou vazbu.

Aplikace je navržena tak, aby vám nabídla vizuální reprezentaci toho, jak fotografujete. Tyto informace můžete použít nejen k vylepšení vlastních fotografií, ale lépe s ní pochopíte použité zařízení a jeho nastavení. Díky tomu tak vlastně umí poradit s plánovaným nákupem nové techniky anebo vám nabídne pohled na nejčastěji používaná nastavení.

Jestli totiž často a víceméně nevědomky fotografujete s objektivem s dlouhým ohniskem, aplikace vám to řekne a vy si můžete pořídit kvalitnější, čímž své fotografie ještě zdokonalíte. To platí i pokud máte sklon fotografovat s vysokými hodnotami ISO. Možná byste tak měli u příštího nákupu objektivu upřednostnit lepší světelnost.

PhotoStatistica podporuje formáty JPEG, TIFF, DNG a proprietární formáty RAW. Může třídit vnořené adresáře a vyhledávat obrázky, a to i ty obsažené přímo v aplikaci Apple Fotky. Jakmile aplikace naskenuje EXIF ​​data vybraných fotografií, můžete si nechat pomocí možností v horní části obrazovky zobrazit výsledky buď ve sloupcových, výsečových nebo kontingenčních grafech. Informace lze dokonce exportovat a to ve formátu CSV, čímž aktuální analýzu dat uložíte k pozdějšímu použití.

Základní informace:

  • Název: PhotoStatistica
  • Vývojář: Bristol Bay Code Factory Limited
  • Velikost: 2,5 MB
  • Cena: 79 Kč
  • Kompatibilita: macOS 10.15 nebo novější, 64bitový procesor
  • Odkazy: Web aplikace, stažení v Mac App Store

Témata článku: Fotoaplikace, Apple, Fotoslužby

Určitě si přečtěte

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

5 Adam Kos

Adam Kos
Selfie
Fujifilm X-S10 – novou bezzrcadlovku doplňuje řada novinek

Fujifilm X-S10 – novou bezzrcadlovku doplňuje řada novinek

26 Petr Březina

Petr Březina
BezzrcadlovkyFujifilm