PhotoStatistica pro Apple umí vizualizovat EXIF data a dělat analýzy

11. června 2020
TWEET SDÍLET

PhotoStatistica skenuje EXIF ​​data z velkých dávek fotografií, což vám umožní snadno kompilovat statistiky a provádět analýzu napříč adresáři a knihovnami fotografií. Tím, že má široký záběr a nesoustředí se na jednotlivé fotografie, vám poskytne neocenitelnou zpětnou vazbu.

Aplikace je navržena tak, aby vám nabídla vizuální reprezentaci toho, jak fotografujete. Tyto informace můžete použít nejen k vylepšení vlastních fotografií, ale lépe s ní pochopíte použité zařízení a jeho nastavení. Díky tomu tak vlastně umí poradit s plánovaným nákupem nové techniky anebo vám nabídne pohled na nejčastěji používaná nastavení.

Jestli totiž často a víceméně nevědomky fotografujete s objektivem s dlouhým ohniskem, aplikace vám to řekne a vy si můžete pořídit kvalitnější, čímž své fotografie ještě zdokonalíte. To platí i pokud máte sklon fotografovat s vysokými hodnotami ISO. Možná byste tak měli u příštího nákupu objektivu upřednostnit lepší světelnost.

PhotoStatistica podporuje formáty JPEG, TIFF, DNG a proprietární formáty RAW. Může třídit vnořené adresáře a vyhledávat obrázky, a to i ty obsažené přímo v aplikaci Apple Fotky. Jakmile aplikace naskenuje EXIF ​​data vybraných fotografií, můžete si nechat pomocí možností v horní části obrazovky zobrazit výsledky buď ve sloupcových, výsečových nebo kontingenčních grafech. Informace lze dokonce exportovat a to ve formátu CSV, čímž aktuální analýzu dat uložíte k pozdějšímu použití.

Základní informace:

  • Název: PhotoStatistica
  • Vývojář: Bristol Bay Code Factory Limited
  • Velikost: 2,5 MB
  • Cena: 79 Kč
  • Kompatibilita: macOS 10.15 nebo novější, 64bitový procesor
  • Odkazy: Web aplikace, stažení v Mac App Store

Témata článku: Fotoaplikace, Apple, Fotoslužby

Určitě si přečtěte

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Martin Heidegger proces poznávání připodobňuje k prozkoumávání světliny v lese – obcházíme ji ze všech stran, nikdy ji nevidíme celou, každým okamžikem se mění.

Michal Černý

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Sociologie se, jako většina společenských věd, nachází v jistém pnutí. Na jedné straně se snaží popsat procesy, jevy, spojení, která ve společnosti můžeme nacházet. Jde vlastně o činnost, která jako by se snažila zjistit si odstup od zkoumané skutečnosti.

Michal Černý