Pět výmluv, které by fotograf nikdy neměl vyslovit

24. ledna 2022
TWEET SDÍLET
Výmluvy často brání tomu, aby člověk hledal chyby u sebe a tím se zlepšoval. Pět špatných výmluv u fotografie shnuje ve videu Justin Mott.

Mé fotky jsou špatné, protože… V poslední době moc nefotím, jelikož… To jsou jen začátky vět, které naznačují, že se člověk focení příliš nevěnuje. Často to však bývají jen zástupné problémy sloužící jako výmluvy a my si v bodech níže ukážeme, proč tyto výmluvy neobstojí.

Výmluva na nedostatek cestování

Je jasné, že zejména poslední dva koronavirové roky byly pro fotografy náročnější, protože kvůli cestovním omezením nemohli vyrazit na spoustu zajímavých, a hlavně fotogenických míst. I když je chuť fotit v zahraničí větší, neznamená to, že nelze fotit ve své vlasti, či dokonce blízko bydliště.

Naopak krásy Česka mohou být do velké míry neprobádané, takže i zde se vybízí mnoho příležitostí, jak nafotit netradiční snímky. Do hry vstupují i další faktory ovlivňující krajinu a aktuální scénu jako roční období či počasí. Takže jedna již tisíckrát nafocená scenérie může třeba v zimě nabídnout nové krásy.

Témata článku: Fotoškola, Fotografové